Peldēšanā sekundes simtdaļa var būt zelta vērtē, un sportisti nelaiž garām iespēju izmantot tehnoloģiju sniegtās iespējas, lai gan lielākas rezultāta veicināšanas perspektīvas saskata treniņu programmas uzlabošanā un uztura zinātnes sasniegumu pielietošanā.
Vairāki elites līmeņa sportisti ļoti atzinīgi novērtēja jaunāko "Fastskin" peldtērpa modeli, ko ražotājs "Speedo" slavē par visu laiku labākajiem ūdens atgrūšanas parametriem. Tērpos ir izmantota pārklājumu tehnoloģija, kas tika radīta satelītu pasargāšanai.
Jau gadu desmitiem ražotāji tiecas izstrādāt materiālus, kas peldētājiem palīdzētu sasniegt arvien labākus rezultātus.
Tehnoloģiju attīstībā galvenais uzdevums ir samazināt berzes ietekmi un ūdens svārstības ap peldētāju, vienlaicīgi ievērojot sporta veidā ieviestos tehniskos noteikumus.
Pēc ūdens sporta jumtorganizācijas "World Aquatics" prasībām peldtērpam jābūt ūdens caurlaidīgam, un kopš 2010. gada ir aizliegti polimēru materiāli. Nav atļauti arī tērpi, kas pilnīgi nosedz ķermeni – vīriešiem atļautais peldbikšu garums ir no nabas līdz ceļgaliem, bet sievietēm no pleciem līdz ceļgaliem.
Izmaiņas tehniskajās prasībās ieviesa pēc pilna garuma peldkostīmu slavas mirkļa 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs un nākamās sezonas pasaules čempionātā. Ar ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) palīdzību radītie bezšuvju tērpi arī atbalstīja peldētāja muskuļus un vēlāk tika atzīti par "tehnoloģisku dopingu".
Polimēru peldtērpi ir aizliegti kopš 2010. gada, kritiķiem norādot, ka tie sniedz nesamērīgas priekšrocības. Tomēr Parīzes olimpiskajām spēlēm izstrādātais peldtērps atbilst noteikumiem, un to slavēja gan pieckārtējais Tokijas olimpisko spēļu čempions ASV peldētājs Kelebs Dresels, gan karjerā piecas olimpiskās zelta godalgas ieguvusī austrāliete Emma Makīena.
Jaunais peldkostīms ir visātrākais un ūdens no tā burtiski noslīd, priecājās Makīena.
Mūsdienu tehnoloģijas nodrošina peldētājiem arī citas nebijušas iespējas, tomēr ne visas tās ir atļautas.
Piemēram, olimpiskajās spēlēs nav atļauts lietot aizsargbrilles, kas peldētājam kalpo arī kā ekrāns, distances gaitā rādot dažādus tiešsaistes datus.
Peldēšana olimpiskajās spēlēs ir viens no sporta veidiem, kas ierasti piesaista vismilzīgāko televīzijas auditoriju un skatītājus klātienē. 2028. gada Losandželosas olimpisko spēļu organizatori vēsturiskā rokādē nolēma samainīt sacensību programmā vietām peldēšanu un vieglatlētiku. Peldētāji līdz šim ierasti sacenšas olimpisko spēļu pirmajā nedēļā, līdz vieglatlēti savas godalgas sāk dalīt otrajā nedēļā.
Losandželosas piepilsētā Inglvudā olimpiskais peldbaseins būs izvietots 70 000 skatītāju paredzētajā stadionā, kur spēlē Nacionālās futbola līgas (NFL) komandas. Olimpiskās peldēšanas sacensības klātienē vienlaicīgi varēs vērot apmēram 38 000 skatītāju.