Valsts prezidents: Krievijas un Baltkrievijas dalība olimpiskajās spēlēs zem jebkāda karoga ir nepieļaujama

Valsts prezidents Egils Levits par nepieļaujamu uzskata Krievijas un Baltkrievijas dalību olimpiskajās spēlēs zem jebkāda karoga, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Levits un paraolimpiskās kustības patronese Andra Levite pirmdien Rīgas pilī ar Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (SPK) vadītāju Endrjū Pārsonsu apsprieda Krievijas un Baltkrievijas sportistu iespējamo dalību Parīzes spēlēs 2024. gadā.

Pārsonss norādīja, ka SPK ir nolēmusi neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt Parīzes paraolimpiskajās spēlēs. SPK vadītājs arī atzinīgi novērtēja Latvijas Paralimpisko komiteju (LPK), kas viena no pirmajām aktīvi uzstāja, ka startēšana kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem morālu iemeslu dēļ nav iespējama.

Valsts prezidents norādīja, ka Latvija apsveic SPK nostāju un lepojas ar Latvijas paraolimpiešu aktīvo iesaisti.

"Latvijas valsts un sporta nozares kopējā nostāja ir vienota un skaidra – kamēr Ukrainā notiek karš, Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība olimpiskajās spēlēs zem jebkāda karoga ir nepieļaujama," uzsvēra Levits.

Valsts prezidents rosināja Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai pārdomāt līdzšinējo nostāju centienos rast Krievijas un Baltkrievijas sportistiem vietu Parīzes spēlēs. 

Puses pārrunāja arī Latvijas Paraolimpiskā sporta centra nepieciešamību, jo šāda sporta infrastruktūra ne tikai nodrošina kvalitatīvu treniņu iespējas un izaugsmi, bet ir neatsverams ieguldījums nākotnē. Neatbilstošas infrastruktūras dēļ Latvijā pakāpeniski samazinās parasportistu skaits, kas ir viens no atlases kritērijiem olimpiskajās spēlēs, informēja LPK.

Pārsonss pastāstīja par pasaules valstu pieredzi šādas sporta infrastruktūras būvniecībā un finansēšanā. Savukārt Valsts prezidents atzīmēja, ka viens no Paraolimpiskā sporta centra finansējuma avotiem varētu būt nacionālā loterija, kā tas ir citās valstīs. 

Valsts prezidenta Egila Levita un Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidenta Endrjū Pārsonsa tikšanās dalībnieki

Sarunā Rīgas pilī piedalījās arī LPK prezidente Daiga Dadzīte, organizācijas viceprezidents vieglatlēts Aigars Apinis un ģenerālsekretāre Liene Apine, kā arī Saeimas deputāte un ilggadēja Latvijas delegācijas paraolimpiskajās spēlēs vadītāja Zane Skujiņa-Rubene ("Jaunā Vienotība").

Jau vēstīts, ka Pārsonss vizītē Baltijas valstīs Latvijā uzturēsies līdz 8. februārim. Viesojoties Baltijas valstīs, Pārsonss vēlas iepazīt vietējo situāciju un izaicinājumus, lai SPK labāk spētu palīdzēt paraolimpiskā sporta attīstībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti