Parīzes paraolimpiskajās spēlēs Latvija pirmo reizi būs pārstāvēta parariteņbraukšanā

Latvijas parariteņbraucēji izcīnīja vienu kvotu dalībai 2024. gada Parīzes paraolimpiskajās spēlēs, ceturtdien informēja Latvijas Paralimpiskajā komitejā (LPK). Parariteņbraukšanā Latvija nekad iepriekš paraolimpiskajās spēlēs nav bijusi pārstāvēta, bet šoreiz kļuva par pirmo sporta veidu, kas jau nodrošināja dalību lielākajā pielāgotā sporta forumā.

Pavisam tuvu kvalifikācijas pārvarēšanai Latvijas paralimpiskie riteņbraucēji bija pirms Riodežaneiro paraolimpiskajām spēlēm 2016. gadā, tomēr toreiz pietrūka pāris kvalifikācijas punktu.

Parariteņbraucējs Oskars Gailišs priecājas, ka Latvijai beidzot būs vieta pasaulē nozīmīgākajās parasporta sacensībās, taču vienlaicīgi viņš atzina, ka kvalifikācija paraolimpiskajām spēlēm nereti ir jautājums arī par finansēm.

"Jūtos lieliski un pacilāti! Vēl vairāk nekā jebkad jūtu motivāciju turpināt trenēties, jo riteņbraukšana nav sporta veids, kur pusgadu var patrenēties un viss notiek," Gailišu citēja LPK. "Forma jāsaglabā visu laiku, taču valsts atbalsts paralimpiskajam sportam to līdz galam neļauj darīt – ja sportistam ir jāstrādā divos darbos, lai sevi uzturētu, profesionālais sports un panākumi tur nesanāks. Bet tā ir pašreizējā realitāte."

Gailišs pateicās visiem parariteņbraucējiem, kuri 2022. gadā startēja Latvijas čempionātos šosejā un velotrekā, kā arī starptautiski, jo bez viņu kvalifikācijas punktiem nebūtu izdevies kvalificēties startam Parīzē. 

LPK prezidente Daiga Dadzīte ļoti priecājas, ka paraolimpiskajās spēlēs Latvijai ierastajiem sporta veidiem pievienojusies riteņbraukšana, jo tas ir arī signāls valdībai, ka parasports Latvijā strauji attīstās. Dadzīte atzina, ka tieši sporta veidos, kur jākrāj kvalifikācijas punkti, nevienlīdzība paraolimpiskā sporta finansēšanā izpaužas īpaši nepatīkami. Galvenokārt tāpēc, ka uz visām kvalifikācijas sacensībām sportisti nevar atļauties doties, bet katrs nopelnītais punkts ir vērtīgs.

"Mūsu nelielā budžeta dēļ Latvijas parasportisti ir krietni mazāk konkurētspējīgi par citu valstu pārstāvjiem, jo turīgākās valstis savus sportistus sūta uz visām sacensībām, bet mums rūpīgi jāizver – ko varam un ko nevaram atļauties," pauda Dadzīte. "Diemžēl situācijas ķīlnieki ir sportisti, kuri varbūt varētu kvalificēties pasaules čempionātiem un Parīzes paralimpiskajām spēlēm, taču ar esošo finansējumu nodrošināt viņu dalību visās kvalifikācijas sacensībās ir neiespējami. Tieši tādēļ ceram, ka arī šie ļoti pozitīvie jaunumi par vēl viena sporta pārstāvniecību paralimpiskajās spēlēs Parīzē būs laba motivācija valdībai rast iespēju palielināt pašlaik niecīgo Latvijas Paralimpiskās komitejas budžetu."

Parīzes paraolimpiskās spēles 2024. gadā paredzētas no 28. augusta līdz 8. septembrim, apvienojot apmēram 4400 sportistu 22 sporta veidos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti