Latvijas ratiņkērlinga izlase: Atsakāmies Pekinā spēlēt pret Krievijas komandu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas paraolimpisko spēļu ratiņkērlinga izlase trešdien paziņoja, ka Pekinas spēlēs neaizvadīs maču pret Krievijas sportistiem, tādējādi paužot protestu pret Vladimira Putina uzsākto karadarbību Ukrainā.

Latvijas ratiņkērlinga izlase par šādu lēmumu izšķīrās pēc trešdien paustā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (IOC) paziņojuma, kurā teikts, ka Krievijas un Baltkrievijas sportisti Pekinas paraolimpiskajās spēlēs varēs startēt zem neitrāla karoga. Latvijas izlase uzskata, ka šo valstu pārstāvjiem vajadzēja liegt startēt spēlēs pavisam.

"Šo jautājumu mēs pat nebijām izskatījuši, jo bija pilnīga pārliecība, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja vienkārši neļaus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties šajās spēlēs," pārsteigts par IOC lēmumu bija treneris Arnis Veidmanis.

Komandas iekšienē tika veikta sapulce un pēc balsojuma Latvijas vienība vienojās spēli pret Krievijas komandu neaizvadīt.

Tikmēr komandas skips Poļina Rožkova norādīja, ka paraolimpiskās spēles tiek pielīdzinātas olimpiskajām spēlēm un ka to laikā pasaulē vienmēr noteikts miers. "Tas ir nepieņemami, tādā veidā Krievijas un Baltkrievijas valdība noniecina mūsu spēles," skaidroja Rožkova.

Veidmanis uzsvēra, ka Ukrainā šobrīd notiek karš, tāpēc šāds Latvijas izlases lēmums ir pašsaprotams.

Sportiste arī uzsvēra, ka ar krievu atlētiem ir labas attiecības, taču tas nemaina pieņemto lēmumu.

Veidmanis atklāja, ka pēdējās divas nedēļas Latvijas izlase trenējusies kopā ar Ukrainas vājdzirdīgo izlasi. "Redzējām šo spēlētāju emocijas, tāpēc šis [IOC] lēmums liekas nesaprotams," teica treneris.

"Pēdējās nedēļās tika vairāk runāts, kā nogādāt spēlētājus drošā vidē, nevis par Pekinas spēlēm," viņš skaidroja. 

Rožkova neslēpa, ka arī no savas puses piedāvājusi palīdzību Ukrainas spēlētājiem, piedāvājot iespēju izmitināties viņas dzīvoklī.

"Saka, ka sports ir ārpus politikas, bet šeit tas ir ārpus visām robežām," lēmumu paskaidroja Rožkova.

Paraolimpiskās spēles Pekinā norisināsies no 4. līdz 13. martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti