Dienas ziņas

Sāksies militārās mācības «Namejs»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latvijai vēl divi sudrabi

Latvijas paraolimpieši gandarīti par Tokijas sudrabā kalto sacensību dienu

Tokijas paraolimpiskajās spēlēs Latvijas sportistiem piektdien bija sudraba medaļu diena. Sudrabu mājās vedīs jātnieks Rihards Snikus, kurš medaļu izcīnīja paraiejādes sacensībās, bet diska mešanā sudraba godalgu izcīnīja vieglatlēte Diāna Dadzīte.

Dadzīte izcīnīja pirmo paraolimpisko godalgu Latvijai. Sudrabu sportistei izdevās iegūt ar sesto mēģinājumu, kad rīku viņa aizmeta 25,02 metrus. Viņas pēdējie divi metieni pārspēja arī personīgo rekordu. Pārliecība sportistei bija jau Latvijā, pirms došanās uz sacensībām, un Tokijā sportistes teiktais piepildījās. Pēc sasnieguma emocijas gan ņēma virsroku.

"Iedomājos tos metrus, ko gribu uzmest, bet šoreiz to metru bija vairāk, nekā man galvā bija," atzina Dadzīte. "Man bija mērķis 24 [metri], bet redziet ir 25,02, un tas ir kaut kas neaprakstāms. 25 metriem pāri, ko es sapņoju jau no 2017. gada! Ir izdarīts liels darbs. Un es to paveicu viena un bez trenera. Es gāju uz mazo bronzu, uz mazo zeltu, bet es esmu izpildījusi vairāk, nekā es no sevis gaidīju. Jā, Latvija var."

Kamēr skatītāji līksmoja par Dadzītes sasniegumiem, vēl vienu sudrabu izcīnīja paraolimpiskais jātnieks Snikus, kuru Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa arī pavadīja ceļā uz olimpiādi. Tad satraukums un rūpes bija par zirgu, bet Snikus bija pārliecināts par savām spējām.

Kad mājās gadiem ilgie treniņi bija jāparāda Tokijā, Latvijas paraolimpieša un viņa zirga sniegums tika novērtēts ar 80,17%. Trenere Darja Tihomirova par papildu izaicinājumu uzskata to, ka Rihardam ar zirgu ''King of the Dance'' bija jāstartē pirmajiem.

"Ja viņš [Snikus] startētu pēdējais vai pēdējā iesildē, tiesneši būtu gatavāki, viņi būtu redzējuši, ar ko salīdzināt," paskaidroja trenere. "Šeit viņam ir jāparāda ļoti labs darbs, lai dabūtu tik augstu procentu."

Tagad, esot pasaules ranga augšgalā, Snikus norāda, ka viņam satraukuma nav. Trenere gan smej, ka satraukums ir Snikus komandai, bet ne viņam pašam. "Viņš ir lielisks sportists, viņš zina savu darbu, un viņš to lieliski pilda," Sniku uzteica Tihomirova.

Abi olimpieši, kuri piektdien izcīnīja sudrabu, uzsver, ka darbs ceļā uz medaļu bijis ilgs un smags. Taču ar šiem sasniegumiem abiem olimpiāde nebeidzas. Snikus ar ''King of the Dance'' kvalificējās dalībai nākamajā brīvā stila disciplīnā, bet Dadzīti vēl gaida starts šķēpmešanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti