Dadzīte šķēpa mešanā pievieno paraolimpisko bronzu Latvijas medaļu krājumam Tokijā

Latvijas sportiste Diāna Dadzīte otrdien šķēpa mešanā izcīnīja bronzas medaļu Tokijas paraolimpiskajās spēlēs, kur nopelnīja savu otro godalgu. Latvijas paraolimpieši Japānā iekrājuši jau piecas medaļas.

Startējot F55 ieskaites grupā, Dadzīte šķēpu aizmeta 24,22 metrus, liecina rīkotāju informācija. Veiksmīgākais latvietei bija ceturtais no sešiem mēģinājumiem.

Diānas Dadzītes bronzas metiens

Diānu apsteidza čempione Irānas sportiste Hašemijehu Motadžianu-Moavi ar rezultātu 24,50 metri, kā arī sudraba laureāte Brazīlijas paraolimpiete Raisa Roča-Mačado, sasniedzot 24,39 metrus.

Pasaules čempionātā 2019. gadā Dadzīte uzvarēja, bet Hašemijehu Motadžianu-Moavi nopelnīja sudrabu.

Dadzīte iepriekš Tokijā kļuva par sudraba medaļnieci diska mešanā. Latvijas delegācijā paraolimpiskajās spēlēs Japānā jātnieks Rihards Snikus ar zirgu ''King of the Dance'' kļuva par divkārtēju sudraba godalgas ieguvēju iejādē, bet Aigars Apinis nopelnīja bronzu diska mešanā.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro Dadzīte nopelnīja paraolimpisko zelta medaļu šķēpa mešanā un bronzu diska mešanā.

Tokijas paraolimpiskās spēles ilgs līdz 5. septembrim. Latvijas sportistiem pēdējie starti būs ceturtdien, 2. septembrī, kad Ieva Melle sacentīsies loka šaušanā, bet Edgars Bergs grūdīs lodi.