Apinis pēc sāncenša diskvalifikācijas saņems Tokijas paraolimpisko spēļu bronzu

Latvijas sportists Aigars Apinis saņems Tokijas paraolimpisko spēļu bronzas medaļu par izcīnītu 3. vietu diska mešanā, jo sākotnēji trijniekā iekļuvuša konkurenta rezultātu anulēja par dalību neatbilstošā medicīniskajā klasē, LSM.lv pirmdien apstiprināja Latvijas delegācijā.

(papildināts ar Aigara Apiņa teikto)
Sacensību noslēgumā F52 ieskaites grupā svētdien par bronzas godalgas ieguvēju sākotnēji kļuva Indijas sportists Vinods Kumars, taču pēc viņa diskvalifikācijas uz trešo pozīciju pakāpās Apinis, kurš rezultātu tabulā bija ceturtais

Apinis intervijā Latvijas Paralimpiskajai komitejai (LPK)  atzina, ka pēc ziņas par medaļas piešķiršanu viņā uzbangojis milzu emociju vilnis.

Apbalvošanas ceremonija un intervija ar Aigaru Apini

"Ja jūs zinātu, ko es pa nakti pārdzīvoju!," Apini citēja LPK. "Esot viesnīcā, mūsu Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte atsūtīja "WhatsApp" ierakstu, ka ir noticis tas, kam bija jānotiek, un "Aigar, es Tevi apsveicu, Tev ir bronza!" Es tā iekliedzos gultā, ka [fizioterapeite] Gunta Ozoliņa atskrēja un domāja, ka es esmu izkritis no gultas. Es sēdēju uz gultas malas, raudāju, smējos."

Apinis startēja sestajās paraolimpiskajās spēlēs pēc kārtas, un viņš ne reizi vēl nav palicis bez medaļas. Veiksmīgākajā metienā Apinis disku raidīja 19,54 metrus.

Par čempionu kļuva polis Piotrs Kosevičs ar rezultātu 20,02 metri, bet sudrabu nopelnīja Horvātijas paraolimpietis Velimirs Šandors, sasniedzot 19,98 metrus.

Četrkārtējais paralimpiskais čempions Apinis piedalījās karjerā jau sestajās spēlēs. Kopš starta 2004. gadā Atēnās Apinis četrās paraolimpiskajās spēlēs pēc kārtas izcīnīja zelta medaļu diska mešanā vai lodes grūšanā. Paraolimpiskajās spēlēs viņš debitēja 2000. gadā Sidnejā, kur nopelnīja pa bronzas godalgai diska mešanā un lodes grūšanā.

Jau vēstīts, ka Latvijas paraolimpieši piektdien Tokijā izcīnīja divas pirmās medaļas. Diāna Dadzīte nopelnīja sudraba godalgu diska mešanā, bet Rihards Snikus ar zirgu "King of the Dance" kļuva par sudraba laureātu paraiejādē.

Tokijas paraolimpiskās spēles ilgs līdz 5. septembrim.