Olimpiskais atlases turnīrs hokejā. Latvija – Francija

Baltijas čempionāta posms motošosejā

Apinis iegūst 4.vietu diska mešanā Tokijas paraolimpisko spēļu sacensībās

Latvijas delegācijas titulētākais dalībnieks Aigars Apinis svētdien Tokijas paraolimpiskajās spēlēs sasniedza 4.vietu diska mešanā un pie godalgas netika. Apinis startēja sestajās paraolimpiskajās spēlēs pēc kārtas un pirmoreiz palika bez medaļas.

Veiksmīgākajā metienā Apinis disku raidīja 19,54 metrus, ar ko nepietika, lai kāptu uz goda pjedestāla. No bronzas Aigaru šķīra 37 centimetri.

Par čempionu kļuva polis Piotrs Kosevičs ar rezultātu 20,02 metri. Sudrabu un bronzu sadalīja attiecīgi Horvātijas paraolimpietis Velimirs Šandors (19,98 metri) un indietis Vinods Kumars (19,91 metrs).

Startējot F52 ieskaites grupā, Apinis disku meta pēdējais no astoņiem dalībniekiem.

Pēc sacensībām Apinis atzina, ka sajūtas “ir sūdīgas”, informēja Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK).

"Viss tika izdarīts, kā vajag, bet laikam tomēr tas ir saistīts ar to, ka nevar notikt pienācīgas treniņnometnes Latvijā," teica Apinis. "Visi sportisti cīnās, nav tādu vāju sportistu. Atbrauc paši, paši labākie... Mums Covid iztraucēja visus treniņus. Citām valstīm tā nebija – taisīja "burbuļus", taisīja treniņus, pienācīgi sportoja, trenējās. Mums nebija. Bet ko tur taisnoties – viss kārtībā. Latvija turās!”

Četrkārtējais paralimpiskais čempions Apinis piedalījās karjerā jau sestajās spēlēs. Kopš starta 2004.gadā Atēnās Apinis četrās paraolimpiskajās spēlēs pēc kārtas izcīnīja zelta medaļu diska mešanā vai lodes grūšanā. Paraolimpiskajās spēlēs viņš debitēja 2000.gadā Sidnejā, kur nopelnīja pa bronzas godalgai diska mešanā un lodes grūšanā.

Jau vēstīts, ka Latvijas paraolimpieši piektdien Tokijā izcīnīja divas pirmās medaļas. Diāna Dadzīte nopelnīja sudraba godalgu diska mešanā, bet Rihards Snikus ar zirgu King of the Dance kļuva par sudraba laureātu paraiejādē.

Tokijas paraolimpiskās spēles ilgs līdz 5. septembrim.