Rīta Panorāma

Intervija ar Saeimas Juridiskā biroja vadītāju Dinu Meisteri

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Lielākie paralimpiskās sportošanas svētki Siguldā

Ar iedvesmu aktīvai dzīvei: paraolimpiskā sporta diena Siguldā pulcēs cilvēkus ar invaliditāti

Latvijā lielākajos parasporta svētkos piektdien, 2. jūnijā, Siguldā iesaistīsies 400 dalībnieku, sacenšoties dažādos sev piemērotos komandu un individuālajos sporta veidos un iesaistoties arī citās ar veselības stiprināšanu saistītās aktivitātēs.

Pielāgotā sporta svētkos piedalīsies gan paraolimpieši, gan tie, kuri sporto veselībai un priekam, Latvijas Televīzijā pastāstīja organizatori. 

Pēc pandēmijas izraisīta vairāku gadu pārtraukuma parasporta svētkos piedalīsies gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie ar invaliditāti, paskaidroja Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) sporta organizators Andrejs Filipavičs.

Dalībniekiem būs iespēja izmēģināt spēkus 20 sporta disciplīnās.

Komandu sporta veidi būs pārstāvēti ar boču, sēdvolejbolu, ratiņbasketbolu un golbolu, kā arī individuāli varēs iepazīt mehānisko airēšanu uz ergometriem, galda tenisu, šaušanu, ratiņtenisu, tandēma riteņbraukšanu, parariteņbraukšanu, golbolu, orientēšanos, vairākās vieglatlētikas disciplīnās – diska un šķēpa mešanu, skriešanu, tāllēkšanu, vālītes mešanu, skriešanu ar sporta ratiņkrēslu un basketbola soda metienus. Dalībnieki varēs iesaistīties arī peldēšanā cilvēkiem ar kustību traucējumiem. 

Tādi sporta veidi kā orientēšanās, golbols, parariteņbraukšana, skriešana un tāllēkšana parasporta dienā ir iekļauti pirmo reizi. Jaunums būs arī iespēja dalībniekiem vērot karatē paraugdemonstrējumus. Sacensību dalībniekus gaidīs dažādi pārsteigumi un piemiņas veltes. 

LPK ģenerālsekretāre Apine atzina, ka gribētāju dalībai sporta dienā ir vairāk, nekā organizatori spēj uzņemt. Šogad pieteikšanās dalībai ir noslēgusies, bet apmeklētāju lokā būs gaidīts ikviens. Apine uzsvēra, ka

sports ļauj apzināties iespēju dzīvot aizraujošu dzīvi un paraolimpiskā sporta diena 2011. gadā tika izveidota tieši ar šādu mērķi, dodot iespēju arī iepazīt jaunus cilvēkus.

Latvijai spožais pasaules hokeja čempionāts pievērsa uzmanību sporta nozarei, kuru būtu pienācis laiks sakārtot, teica Apine. Viņas ieskatā, ja netiks rastas finansējuma iespējas un arvien viss paliks entuziasma ziņā, arvien mazāk būs augstu panākumu, it īpaši paraolimpiskajā sportā.

Savukārt Filipavičs pats sevi nosauca par piemēru, ka paraolimpiskā sporta diena var palīdzēt atrast ceļu uz aktīvu dzīvi pēc traumas. 

"Cilvēks pēc traumas uzreiz var nesaprast, kā tālāk dzīvot. Viņš nevar pieņemt to, kas ar viņu ir noticis un kādas ir viņa problēmas, bet pēc laika saprot, ka ir jākustas, jādzīvo tālāk," teica Filipavičs.

Parasporta dienas Siguldā patronese ir vairākkārtēja paraolimpisko spēļu medaļniece, pasaules un Eiropas čempione, paravieglatlēte Diāna Krūmiņa (meitas uzvārdā Dadzīte). Viņa visiem parasporta dienas dalībniekiem novēlēja atrast katram savu aizraušanos sportā un iedrošināja vecākus ļaut bērniem izmēģināt katru sporta veidu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti