Spēļu noslēgums izvērtās kā neskaitāmās lāzeru un prožektoru gaismās ziboša milzīga tehno ballīte, iesaistot vairāk nekā 20 franču dīdžejus un pasākuma pārraudzības grožus uzticot elektroniskās mūzikas celmlauzim, 76 gadus vecajam Žanam Mišelam Žāram.
Par Latvijas karognesēju noslēguma pasākumā komanda ievēlēja paravieglatlētu Emīlu Dzilnu. Parīzes spēlēs Latviju pārstāvēja astoņi paralimpieši, pēdējie no kuriem sacensībās startēja sestdien. Uz noslēguma pasākumu gatavojās doties pieci Latvijas sportisti, bet medaļnieki Diāna Krūmiņa un Aigars Apinis, kā arī peldētājs Jurijs Semjonovs lietainajā laikā no ierašanās klātienē atturējās.
Parīzes spēļu rīcības komitejas vadītājs Tonijs Estangē noslēguma uzrunā pateicās parasportistiem par neaizmirstamām emocijām, un pēc viņa ierosinājuma skatītāji tribīnēs sarīkoja atlētiem milzu ovācijas. Estangē uzsvēra, ka
atmiņas par Parīzes spēlēm paliks atmiņā uz mūžu ne tikai rezultātu un sacensību vēsturisko norises vietu dēļ, bet, pirmkārt, pateicoties cilvēkiem, kuru devums padarīja tās īpašas.
"Vasara, kad Parīze bija laimīga," aizvadītās olimpiskās un paraolimpiskās spēles raksturoja Estangē.
Starptautiskās Paralimpiskās komitejas prezidents Endrū Pārsonss atzina, ka Parīze ir noteikusi standartu visām turpmākajām paraolimpiskajām spēlēm. Viņš aicināja par spēļu mantojumu padarīt izmaiņas pasaules uztverē, lai veicinātu patiesi iekļaujošu sabiedrību.
"Jūs esat sarīkojuši visu laiku viskrāšņākās paralimpiskās spēles," Franciju slavēja Pārsonss. "Diemžēl man jāpasludina Parīzes spēles par slēgtām, bet es aicinu visas pasaules paralimpiskos atlētus pēc četriem gadiem tikties nākamajās spēlēs Losandželosā."
Estangē un Parīzes mēre Anna Idalgo ar Pārsonsa starpniecību nodeva paraolimpisko karogu Losandželosas pilsētas galvai Karenai Basai. Losandželosa uzņems olimpiskās un paraolimpiskās spēles 2028. gadā.
Paraolimpiskā uguns simboliski tika izdzēsta gan "Stade de France" stadionā, gan zem gaisa balona lielajā lāpā Tilerī dārzā.
Skumjas gan izgaisa teju acumirklī, Žāram stadionā aizsākot vizuāli iespaidīgu šovu ar savu atpazīstamāko elektroniskās mūzikas ikonisko skaņdarbu popūriju.
Līdzās mūzikai lāzeri, uguņošana, neskaitāmi prožektori un dažādi gaismas efekti ielīksmoja un uzkurināja skatītājus, neraugoties uz pamatīgajām lietus šaltīm gluži kā olimpisko spēļu atklāšanā. Žilbinošajai ballītei enerģiju dīdžeji uzlādēja viens pēc otra, iekļaujoties franču elektroniskās mūzikas noskaņās.
Latvijas delegācija mājup dosies ar četrām medaļām, toskait trim augstākā kaluma godalgām. Par divkārtēju paraolimpisko spēļu čempionu kļuva jātnieks Rihards Snikus, zelta medaļu izcīnīja Krūmiņa šķēpa mešanā, bet Apinis kļuva par sudraba laureātu diska mešanā.
Parīzē noslēdzās spraiga augstākā līmeņa notikumiem bagātā sporta vasara, jo pirms paraolimpiskajām spēlēm vēl risinājās augstu novērtējumu izpelnījušās olimpiskās spēles.
Latvijas parasportisti mājās no Parīzes atgriezīsies pirmdien, 9. septembrī. Pēc ierašanās Rīgā aptuveni pulksten 23 pie Brīvības pieminekļa notiks svinīga sagaidīšana.