Pēc divarpus gadu izolācijas atceļ Krievijas paralimpiskās komitejas diskvalifikāciju

Krievijas Paralimpiskās komitejas (KPK) diskvalifikācija ir atcelta, bet ar vairākiem stingriem nosacījumiem, piektdien paziņoja Starptautiskā Paralimpiskā komiteja (SPK). Krievijas paralimpiskajai organizācijai kopš 2016.gada augusta dopinga dēļ bija liegts piedalīties starptautiskajā paralimpiskajā kustībā.

SPK plāns paredz pilnībā Krievijas diskvalifikāciju atcelt 15.martā. Tas pavērtu iespēju Krievijas paralimpiešiem startēt 2020. un 2022.gada paralimpiskajās spēlēs Tokijā un Pekinā. Krievijā valsts uzturētās dopinga sistēmas dēļ paralimpiešiem bija liegts piedalīties 2016.gada spēlēs Rio, bet ziemas paralimpiskajās spēlēs 2018.gadā Phjončhanā Krievijas sportisti bija neitrālu atlētu statusā. 

KPK diskvalifikācija var tikt atjaunota, ja līdz 2022.gada pēdējai dienai Krievija tiks atzīta par neatbilstošu Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) kodeksam. KPK arī jāsedz izmaksas, kas radīsies tās sportistu papildu pārbaudīšanas dēļ, un reizi sešos mēnešos jāiesniedz SPK ziņojums par paveikto.

SPK prezidents Endrjū Pārsonss informēja, ka Krievija ir izpildījusi 69 no 70 kritērijiem KPK atzīšanas atjaunošanai, tomēr pilnīga sankciju atcelšana nav iespējama, jo Krievija nav atzinusi Maklarena ziņojuma secinājumus. WADA neatkarīgā komisija Ričarda Maklarena vadībā konstatēja, ka Krievija ir ilgus gadus īstenojusi plašu dopinga programmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Paralimpiskais sports
Sports
Jaunākie
Interesanti