Paralimpiskā sporta diena Rīgā pulcē vairāk nekā 400 dalībnieku

Paralimpiskajā sporta dienā, Ķeizarmežā, Rīgā sestdien 10 sporta veidos sacentās vairāk nekā 400 cilvēku ar invaliditāti no visas Latvijas, informēja organizatori. Paralimpiskā sporta diena Latvijā ir gada lielākie sporta svētki cilvēkiem ar invaliditāti. 

Sacensības gan pieaugušo, gan jauniešu grupās notika komandu sporta veidos sēdvolejbolā, boccia, ratiņbasketbola spēlē 3x3 un individuālajos sporta veidos – šautriņu mešanā, peldēšanā, pauerliftingā, novusā, galda tenisā, galda hokejā, mehāniskajā airēšanā uz ergometriem "Concept". Katrā sporta veidā uzvarētāji tika apbalvoti ar kausiem, pirmo trīs vietu ieguvēji ar medaļām, tāpat neizpalika pārsteiguma balvas. 

Pasākums katrā sacensību dalībniekā vairoja ticību saviem spēkiem, palīdzot gan tiem daudzajiem, kuriem šis bija pirmais mēģinājums, gan godalgotajiem paralimpiešiem. Paralimpiskās sporta dienas gaisotne kā iedvesmas avots būs arī daudzajiem līdzjutējiem, jo, ja cilvēki ar invaliditāti var, tad visi kopā varam vēl daudz vairāk.

Daudzi ar interesi pamēģināja grūst lodi no Aigara Apiņa starta krēsla, lai pārliecinātos, kā sportists jūtas sacensībās un secināja, ka pašiem šādus panākumus sasniegt būtu grūti. Savukārt sēdvolejbola spēlē piedalījās arī Saeimas deputāti – Raimonds Bergmanis, Jānis Dombrava, Jānis Ruks un Aldis Adamovičs. Lai radītu veselīgu konkurenci sportistiem, kā sacensību dalībnieki bija pieaicināti vadoši paralimpisko sporta veidu sportisti, kuri arī pastāstīja interesentiem vairāk par savu sporta veidu federāciju darbību.

Liela atsaucība bija mehāniskajā airēšanā, kur vairāk nekā 100 dalībnieku izmēģināja spēkus uz speciāla airēšanas trenažiera. Airēšanas treneris no Daugavpils Aleksejs Lavrenovs palīdzēja organizēt sacensības un bija gandarīts, ka varēja pastāstīt par sporta veidu daudziem cilvēkiem ar invaliditāti. Treneris arī sastapa jaunu audzēkni, kura ir gatava turpmāk apmeklēt airēšanas treniņus Daugavpilī.

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidentei Daigai Dadzītei Paralimpiskās sporta dienas piektajā gadadienā ir īpašs prieks, ka pasākums ir audzis ne tikai dalībnieku skaita, bet arī organizatoriskās kvalitātes ziņā. Latvijas Paralimpiskajai komitejai liels darbs jāiegulda, lai sacensības ne tikai notiktu, bet arī, lai cilvēki ar invaliditāti par tām uzzinātu, pieteiktos un nokļūtu norises vietā. Paralimpiskā sporta diena, pēc Dadzītes teiktā, ir ne tikai gada nozīmīgākais sporta pasākums cilvēkiem ar invaliditāti, bet daudziem arī vienīgā reize gadā, lai satiktos klātienē.

Sacensību organizatori bija parūpējušies, lai savlaicīgi pieteikušies dalībnieki saņemtu siltas pusdienas un T-kreklu ar sacensību simboliku. Sacensību noslēgumā Paralimpiskās sporta dienas dalībnieki vienojās kopīgā dziesmā ar dziedātāju Andri Kiviču.

Paralimpiskā sporta dienu organizēja Latvijas Paralimpiskā komiteja sadarbībā ar banku "Citadele" un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt