Sporta ziņas

Kārtslēcējs Mareks Ārents kārtslekšanas sektoru iekārtojis savā pagalmā

Sporta ziņas

Burāšana ar FOIL buru

Treniņu darbu pilnvērtīgāk atsākuši arī paralimpiskie atlēti

Paralimpiskā centra gaidās sportisti ar invaliditāti trenējas pielāgotos apstākļos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc ārkārtējās situācijas noteikumu izmaiņām treniņu darbu pilnvērtīgāk atsākuši arī paralimpiskie atlēti. Treniņu apstākļi viņiem gan nereti ir pielāgoti pieticīgām iespējām, un sportisti ar lielākām cerībām gaida brīdi, kad Rīgā sāksies paralimpiskā centra celtniecība.

Šķēpmetējs Ingus Labanovs ārkārtējās situācijas laikā treniņus aizvadīja ne tikai mājas apstākļos, bet arī meta šķēpu Jūrmalā un Bišumuižā. Tagad viņš mešanas treniņus bieži aizvada Rīgas 75. vidusskolas rezerves laukumā, taču sarunā Latvijas Televīzijā atzina, ka pielāgotā aprīkojuma dēļ metienus nevar veikt ar pilnu spēku, lai neriskētu nokrist. 

Paralimpisko vieglatlētu trenere Ināra Aperāne pastāstīja, ka nav citu iespēju, kā pielāgoties apstākļiem. Lai gan pie 75.vidusskolas laukuma nav ne tualetes, ne dušas, iespēja trenēties tomēr ir nodrošināta, un trenere par to ir pateicīga.

Mešanas krēslu piestiprināt betona pamatnei var tikai Murjāņu stadionā, kur Ingum nokļūt izdodas reti, jo viņa trenere Aperāne strādā vēl ar trim sportistiem, kuri dzīvo katrs citā pilsētā. Piemēram, pie 2017.gada pasaules čempiona Dmitrija Silova viņai jāmēro ceļš līdz Krāslavai. Situāciju lielā mērā atrisinātu Paralimpiskais centrs, kuru plānots uzcelt Rīgā, Bišumuižas apkaimē. Gadumijā noslēdzās metu konkurss, kurā uzvarēja Latvijas un Francijas arhitektu apvienība.

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte pastāstīja, ka cer uz centra celtniecības sākumu 2021.gada pavasarī. Ja paralimpiskā centra būvdarbi sāksies 2021.gada martā vai aprīlī, centra pirmo posmu - multifunkcionālo sporta halli kopā ar viesnīcu - cer pabeigt 2022. gada beigās.

Pagaidām Ingus turpinās trenēties 75. vidusskolas laukumā. Vienā nodarbībā viņš veic 100 līdz 130 metienus, daļu no tiem arī ar šķēpu aizstājošām kārtīm. Sportista trenere uzsvēra, ka tas palīdz dažādot treniņus un ļauj izvairīties no vienveidības.

Labanova tuvākais mērķis ir Eiropas čempionāts Polijā, kura norises laiks gan nav zināms. Tikai pēc tā viņš domās par iespējamu kvalificēšanos Tokijas paralimpiskajām spēlēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti