Paralimpieši cer uz sava sporta centra izveidošanu un prognozējamu finansējumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Nopietnu sasniegumu gūšanai paralimpiskajā sportā Latvijai jāpārņem citu valstu pieredze un jāizveido savs specializēts sporta komplekss, kur gatavot augstākā līmeņa sportistus ar invaliditāti, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) ģenerālsekretārs Andris Ulmanis. Viņš arī cer, ka mainīsies līdzšinējā prakse un valsts piešķirtā finansējuma apjoms turpmāk būs laicīgi prognozējams.

Nepieciešamību pēc sava paralimpiskā sporta kompleksa apliecina gan tuvāku, gan tālāku kaimiņvalstu pieredze, pastāstīja Ulmanis. Specializēti paralimpiskā sporta centri ir gan Igaunijā un Eiropas rietumu valstīs, gan Ukrainā un Krievijā. Tieši šādos centros paralimpieši gatavojas augstākā līmeņa sacensībām. 

Ulmanis gan atzina, ka Latvijā atšķirībā no citām valstīm ir daudz sporta veidu, ko apvieno LPK. Ja tiek apvienotas 19 federācijas un 25 sporta veidi, ir grūti visiem nodrošināt vienādas attīstības iespējas, taču tāda pati situācija Latvijā ir arī klasiskajā olimpiskajā sportā.

Par svarīgu jautājumu Ulmanis nosauca arī finansējuma prognozējamību, lai sportisti paralimpiskajām spēlēm četrus gadus varētu gatavoties ar drošu finansējumu, kas nemainās gadu no gada. Pašreizējā situācijā LPK var vienīgi zīlēt, vai naudas pietiks tikai vieglatlētiem, vai finansējums būs arī citiem sporta veidiem.

Pašlaik 19 Latvijas paralimpiskie sportisti kandidē uz startu 2016.gada Riodežaneiro paralimpiskajās spēlēs, bet finansējums nākamajam gadam sportistiem ar invaliditāti vēl arvien nav skaidrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti