Parahokejs Latvijā. Jauns sporta veids ar paralimpisku mērķi 2026. gadam

Hokejs Latvijā jau sen iemantojis neapstrīdamu popularitāti, bet jaunu mērķi izvirzījusi pērn novembrī nodibinātā Latvijas Para ledus hokeja federācija (LPLHF), kas iesaista spēlē sportistus ar invaliditāti. Organizācijas ģenerālsekretārs Mareks Matisons Latvijas Radio pastāstīja, ka mērķis ar savu nacionālo komandu startēt 2026.gada ziemas paralimpiskajās spēlēs ir reāli sasniedzams.

Pašlaik parahokejs Latvijā ir attīstības sākumā, tomēr potenciāls tā attīstībai ir ļoti nozīmīgs. Eiropas Komisijas pētījumā par cilvēku ar invaliditāti dalību sporta aktivitātēs Latvija ir saraksta pašā lejasgalā, pastāstīja Matisons.

Mareks Matisons par para ledus hokeja federācijas darbībuMārtiņš Kļavenieks

  Parahokejs ir orientēts uz cilvēkiem, kas ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā. Sportists tiek cieši piesaistīts kamanām, un spēles laukumā būtībā kļūst par to daļu. Parahokejs atšķirībā no Latvijā līdz šim labāk zināmā stājhokeja ir pasaulē populārāks un ticis iekļauts ziemas paralimpisko spēļu programmā.

  Matisons nešaubās, ka mērķis Latvijai parahokejistiem 2026.gadā piedalīties paralimpisko spēļu turnīrā ir reāls mērķis, neraugoties uz pašlaik vēl pieticīgajiem dalības rādītājiem. LPLHF ģenerālsekretārs rēķinās, ka spēlētāju skaits pieaugs, un, lai to veicinātu, viņš rīko lekcijas gan rehabilitācijas centrā "Vaivari", gan paralimpiskā sporta pasākumos un demonstrācijas dienās. Kopīgs pasākums sarīkots arī ar Latvijas Hokeja federāciju, un parahokeju popularizē sociālajos medijos.

  Pirms LPLHF darbības sākuma Latvijas parahokeja virzītāji sadarbojās ar Latvijas Paralimpisko komiteju un jaunajai aktivitātei kopīgi piesaistīja Starptautiskās Paralimpiskās komitejas finansējumu. Tomēr vienlaicīgi radās arī pārliecība, ka sporta veida efektīvākai attīstībai nepieciešama sava atsevišķas organizācijas izveidošana.

  Matisons uzsver, ka pašlaik ir svarīgi pastāstīt, ka Latvijā ir parahokejs un ar to var nodarboties, lai gan dalībniekiem jārēķinās arī ar izaicinājumiem. Pašlaik tikai tirdzniecības centra "Akropole" ledus halle ir ideāli piemērota parahokejistu uzņemšanai, bet citviet nepieciešami lielāki vai mazāki uzlabojumi.

  Parahokeja popularizēšanas pasākums 20. jūlijā risināsies "Vaivaros", savukārt septembrī Rīgā būs starptautiska treniņu un apmācības nometne ar ārvalstu speciālistu dalību. Parahokeja interesentus aicina meklēt informāciju un kontaktus sociālajos medijos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Paralimpiskais sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti