Parabobslejists Brants kļūst par Eiropas čempionu

Latvijas parabobslejists Alvils Brants piektdien Austrijas trasē Īglsā triumfēja Pasaules kausa sestajās sacensībās, paralēli arī kļūstot par Eiropas čempionu.

Brants pēc pirmā brauciena bija otrajā vietā, bet otrajā sasniedza ātrāko rezultātu un summā par 0,46 sekundēm apsteidza britu Koriju Mapu.

Pēc pirmā brauciena vadībā bija norvēģu dāma Gūru Konstance Frunsdāla, bet otrajā viņa sasniedza vien ceturto rezultātu un summā palika trešā.

Vēl piektdien no latviešiem astoto vietu guva Lauris Zutis, devītajā pozīcijā palika Artūrs Klots, bet 13.pozīciju starp 19 sportistiem ieņēma Annija Krūmiņa. Kontinenta čempionātā Zutis bija septītais, Klots guva astoto vietu, bet Krūmiņa palika 11.pozīcijā.

Kā vēstīts, vēl viens Pasaules kausa etaps notika arī ceturtdien, kad uzvarēja Maps, kuram otrajā vietā sekoja Brants.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc sešām sacensībām līderis ar 632 punktiem ir Maps, bet labākais no Latvijas ar 606 punktiem ir trešajā pozīcijā esošais Brants.

Piektā ar 526 punktiem ir Krūmiņa, bet Zutis un Klots, kuri pirmās Pasaules kausa sacensības aizvadīja šonedēļ, ir attiecīgi 15. un 17.pozīcijā.

Kā vēstīts, novembrī posmā Kalgari triumfēja Krūmiņa, līdz ar to kļūstot par pirmo sievieti, kurai izdevies uzvarēt Pasaules kausa sacensībās.

Iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Brants izcīnīja otro vietu, kamēr Klots bija astotais, bet Zutis ieņēma devīto vietu. Tāpat Klots pērn izcīnīja pasaules čempiona titulu.

Šosezon parabobslejistiem vēl atlikušas četras Pasaules kausa sacensības, kā arī pasaules čempionāts, kas marta sākumā notiks Lillehammerē.

Sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kilogramus. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijām.

Vēl 2016.gadā Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022.gada paraolimpisko spēļu programmā.