Parabobslejistiem Klotam un Zutim dubultuzvara Pasaules kausa sacensībās

Latvijas parabobsleja piloti Artūrs Klots un Lauris Zutis piektdien izcīnīja dubultuzvaru Vācijā notikušajā Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā. Divu braucienu summā Klots par 0,31 sekundi apsteidza Zuti, kurš gan pēc pirmā brauciena bija līderis.

Tikmēr trešajā vietā piektdien ierindojās Lielbritānijas sportists Korijs Maps, kurš no uzvarētāja Klota atpalika par 0,85 sekundēm.

Savukārt tikai desmitais bija šosezon sekmīgi startējošais latvietis Alvils Brants, kurš visos četros iepriekšējos posmos bija kāpis uz goda pjedestāla, turklāt pirms nedēļas izcīnīja arī pirmo uzvaru sezonā.

Kopumā sacensībās piektdien piedalījās 16 parabobslejisti.

Par spīti neveiksmīgajam startam Brants joprojām saglabājis Pasaules kausa kopvērtējuma līdera godu, jo piecās sacensībās iekrājis 514 punktus. Tikai par desmit punktiem atpaliek kanādietis Lonijs Bisonē, kurš šoreiz bija tikai devītais.

Tikmēr Zutis ar 270 punktiem ir 11.vietā, bet uzreiz aiz viņa ar 264 punktiem ir Klots. Viņi abi gan sezonas pirmajos divos posmos Ziemeļamerikā nepiedalījās. Savukārt Annija Krūmiņa, kura šoreiz nestartēja, ar 100 punktiem ir 20.pozīcijā.

Turpat Oberhofā parabobslejisti sestdien aizvadīs vēl vienas sacensības, kas būs noslēdzošās Pasaules kausa kalendārā, savukārt pasaules čempionāts februārī risināsies Sanktmoricā.

Pagājušajā sezonā Brants Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, kā arī Pārksitijā tika pie otrās vietas pasaules čempionātā, kur trešais bija vēl viens latviešu pilots Artūrs Klots.

Sportisti startē ar monobobsleja kamanām. Braucēja svars kopā ar kamanām nedrīkst pārsniegt 280 kilogramus. Parabobslejā piedalās dalībnieki ar muguras smadzeņu bojājumiem un kāju amputācijām.

Septembrī Starptautiskā Paraolimpiskā komiteja (IPC) provizoriski apstiprināja parabobsleja iekļaušanu 2022.gada paraolimpisko spēļu programmā.