Parabobslejisti Brants un Klots pasaules čempionātā paliek ārpus TOP10

Latvijas parabobslejisti Alvils Brants un Artūrs Klots piektdien Šveicē pasaules čempionātā ierindojās attiecīgi 14. un 16.vietā.

Četru braucienu summā uzvaru svinēja mājinieks Jonass Frai, kurš summā par 0,68 sekundēm apsteidza kanādieti Loniju Bisonete. Bronzas medaļu ar 0,71 sekundes atpalicību izcīnīja zviedrs Sebastians Vestins.

Brants pirmajā braucienā bija piektais, bet otrajā finišu sasniedza pēdējā jeb 16.vietā. Piektdien sportists trešajā braucienā ierindojās sestajā pozīcijā, bet noslēdzošajā piegājienā finišēja desmitajā vietā, kas summā ļāva ieņemt vien 14.pozīciju. Brants līderim zaudēja 3,23 sekundes.

Otrs Latvijas pārstāvis Klots pirmajos divos braucienos bija attiecīgi 12. un 15.vietā. Piektdien viņš trešajā braucienā finišēja 11.vietā, bet pēdējā piegājienā pakāpās uz astoto pozīciju, taču summā tāpat palika pēdējais jeb 16. Viņš uzvarētājam zaudēja 3,75 sekundes.

Iepriekš Sanktmoricas trasē sportisti aizvadīja trīs Pasaules kausa posmus, bet latviešiem nevienā no tiem neizdevās kāpt uz goda pjedestāla.

Pasaules čempionātā piedalījās 16 sportisti.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 627 punktiem ir šveicietis Kristofers Stjuarts, par diviem punktiem mazāk nopelnījis Bisonete, bet Frai seko ar 620 punktiem. Klots ar 456 punktiem ierindojas astotajā vietām, bet viņam ar 448 punktiem seko Brants.

Visus dalībniekus trasē katapultē speciāla starta ierīce, iestumšanas spēks gan nedaudz atšķiras, atkarībā no kopējā "boba" svara. Labākie braucēji beigu daļā sasniedza aptuveni 130 kilometru stundā lielu ātrumu.

Pirms diviem gadiem Leikplesidas trasē Brants pasaules čempionātā izcīnīja dalītu ceturto vietu, bet līdz bronzas godalgai pietrūka nieka 0,10 sekundes.

Pagājušajā sezonā kopvērtējumā nepārspēts palika Bisonete, bet Klots izcīnīja bronzu. Brants pērn pirmajos divos posmos nestartēja un kopvērtējumā ierindojās 14.vietā.

6. un 7.martā parabobslejisti Pasaules kausa sezonu noslēgs Laplaņas trasē Francijā.