Pēcpusdiena

Latvijas Lietoto auto tirgotāju asociācija: likumu izmaiņas sadārdzina lietotos auto

Pēcpusdiena

"airBaltic" peļņa pagājušajā gadā pārsniegusi 19 miljonus eiro

Nespēja rast vienošanos atstāj paralimpiešus bez vienotiem parādes tērpiem

Nepiepildās paralimpiešu klusās cerības uz vienādiem tērpiem ar Rio olimpiešiem

Latvija šovasar Riodežaneiro būs pārstāvēta gan olimpiskajās, gan paralimpiskajās spēlēs, taču dažādām organizācijām nav izdevies atrast kopīgu risinājumu, lai atlēti būtu tērpti vienādās formās, ceturtdien vēstīja Latvijas Radio raidījums "Pēcpusdiena". Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK) ir divas atsevišķas organizācijas, kas neatrada kopīgu valodu, un vienotu apģērba risinājumu nav veicinājusi arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), kas valstī pārrauga sporta nozari.

Latvija Riodežaneiro varētu būt viena no retajām valstīm, kam olimpiskās un paralimpiskās delegācijas nebūs tērptas vienotā formā, pastāstīja LPK prezidente Daiga Dadzīte. Viņa uzsvēra, ka vienots vizuālais ietērps ir ļoti svarīgs, taču atzina, ka LPK oficiāli nevērsās LOK ar sadarbības piedāvājumu, bet paļāvās uz pozitīvu risinājumu Latvijas Nacionālajā sporta padomē (LNSP).

Dadzīte paskaidroja, ka runa nav par finansējumu, bet par vienotām formām, kas LPK sportistiem netika pasūtinātas. Tagad paralimpiešiem parādes formas LPK pasūtinās paši, bet lētākas nekā olimpiešiem. Savukārt par starta formām LPK cer uz Latvijas olimpiešiem tērpus izgatavojušā Polijas zīmola 4F atsaucību "izņēmuma kārtā". Ja vienotu valodu neizdosies rast, paralimpieši tērpsies jau esošajās "Audimas" formās un pēc vajadzības vēl ko piepirks klāt.

Savukārt IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs sacīja, ka pērnvasar jūnijā sporta organizāciju sanāksme nebija par formastērpiem. IZM atbalsta koncepciju par vienoto stilu, bet uzskata, ka nepieciešama nepastarpināta LOK un LPK komunikācija. IZM finansējumu piešķir organizācijām, bet LPK kompetence ir izlemt, kam valsts līdzekļus novirzīt, paskaidroja Severs. Viņš uzskata,  ka ir vieglprātīgi paļauties, ka kāds cits saražos nepieciešamās formas.

LNSP arī tikusi panākta vienošanās piešķirt LPK papildu 7500 eiro starta formām paralimpiskajās spēlēs un specifiskam sporta inventāram.

LOK pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters pauda pārliecību, ka sarežģījumi ar paralimpiešu formām radusies nesarunāšanās dēļ. LOK divus gadus veidojusi jauno olimpiskās komandas vizuālo identitāti, un tas bijis zināms arī LPK. Mālmeisters atgādināja, ka LOK nodrošina olimpiešus, turpretim LPK ir cita organizācija ar citiem sportistiem citās spēlēs, tādēļ vienotam risinājumam būtu bijusi vajadzīga oficiāla vienošanās par vēlmēm.

Pašlaik startam Rio paralimpiskajās spēlēs, kas notiks no 7. līdz 18.septembrim, ir kvalificējušies deviņi Latvijas atlēti, kam varētu pievienoties vēl trīs dalībnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Paralimpiskais sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt