Rīta Panorāma

Intervija ar LVSADA priekšsēdētāju Valdi Keri

Rīta Panorāma

Covid-19 turpina izplatīties Lietuvā un Igaunijā

Intervija ar Poļinu Rožkovu un Diānu Dadzīti

Latvijas ratiņkērlinga izlases kapteine: Lielākais pārbaudījums ir sacensību trūkums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Veiksmīgs starts pasaules čempionātā Latvijas ratiņkērlinga izlasei gada sākumā nodrošināja dalību 2022. gada Pekinas ziemas paralimpiskajās spēlēs, kam komanda nopietni gatavojas arī pandēmijas apstākļos. Izlases kapteine Poļina Rožkova pirmdien Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" pastāstīja, ka komandai ir plaša treniņu programma, bet negatīvu iespaidu atstāj sacensību prakses trūkums.

Ratiņkērlinga izlase 10 gadu gāja uz mērķi, līdz pārvarēja visus izaicinājumus un pirmo reizi izcīnīja Latvijai ceļazīmi uz ziemas paralimpiskajām spēlēm komandu sporta veidos, uzsvēra Rožkova.

Kvalificēšanās Pekinas spēlēm arī pavēra komandai labākas iespējas gan kopīgiem, gan individuāliem treniņiem.

"Beidzot mums ir stabilitāte, ir labāk, nekā parasti," teica Rožkova. "Tagad tikai uz priekšu, ir teorētiskie treniņi, praktiskie treniņi, viss ir ļoti jauki."

Latvijas izlase nu var rēķināties ar lielāku atbalstu, un komandas kapteine ir gandarīta, ka līdzšinējie 10 gadi nav velti sportā pavadīti. Viņa gan nenoliedz, ka sacensību trūkuma dēļ ir grūti orientēties, kad jābūt labākajā formā, un tas arī liedz labāk aprast ar katrā hallē atšķirīgajiem ledus apstākļiem, kas kērlingā ir īpaši svarīgi. Latvijas izlase pagaidām trenējas tikai uz sava ledus.

Gan Rožkova individuāli, gan ratiņkērlinga izlase vairākās nominācijās pretendē uz jaundibināto Trīs zvaigžņu balvu,

kuras ieguvēji kļūs zināmi decembra beigās.

Ratiņkērlinga izlases veikumu uzteica Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) prezidente Daiga Dadzīte. "Tas, ko viņi ir izdarījuši, ir mans mazais sapnis," teica Dadzīte. "Kopš 2009. gadā sāku būt par Paralimpiskās komitejas prezidenti, tas bija sapnis, ka Latvija piedalās ziemas paralimpiskajās spēlēs."

Arī Dadzīte par lielāko sarežģījumu sportā nosauca sacensību trūkumu, kas tāpat atstāj ietekmi uz paralimpiešiem. 2021. gadā risināsies Tokijas paralimpiskās spēles, bet sportistiem ir grūti gatavoties individuāli izolācijas apstākļos, paskaidroja Paralimpiskās komitejas prezidente.

Dadzīte arvien nav zaudējusi cerības pēc iespējas drīzāk sagaidīt Rīgā paralimpisko sporta centru,

kura tapšana ir iekavējusies. Lai gan Paralimpiskā sporta centra projekts uz priekšu virzās ļoti lēni, Dadzīte nešaubās par tā īstenošanu. Pēc sākotnējās ieceres, centram bija jābūt gatavam jau līdz 2021. gadam, bet Dadzīte cer, ka tas visbeidzot tiks uzbūvēts līdz 2026. gadam. 

Sportošanu pandēmija nav apturējusi arī paralimpiešiem, tikai visiem ir jāievēro noteiktās prasības, paskaidroja Dadzīte. Viņa ir pārliecinājusies, ka parasportistus sabiedrībā arvien labāk atpazīst, bet par vēl svarīgāku veikumu LPK prezidente uzskata bērnu un jauniešu parasporta attīstību, lai nodrošinātu ikvienam iespēju darboties. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti