Apinim zelts, Bergam sudrabs paralimpiešu pasaules čempionātā vieglatlētikā

Titulētais Latvijas paralimpietis Aigars Apinis svētdien Katarā ar jaunu pasaules rekordu izcīnīja zelta medaļu diska mešanā Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) pasaules čempionātā vieglatlētikā, savukārt Edgars Bergs kļuva par sudraba medaļnieku lodes grūšanā, liecina organizatoru informācija.

Apinis veiksmīgākajā mēģinājumā F52 medicīniskajā grupā disku raidīja 21,44 metrus, par 38 centimetriem labojot sev pašam piederējušo rekordu, kas tika sasniegts iepriekšējā pasaules čempionātā pirms diviem gadiem Francijā.

Sudraba medaļnieku poli Robertu Jahimoviču, kurš sasniedza rezultātu 17,33 metri, čempions apsteidza par vairāk nekā četriem metriem.

Savukārt Bergam pietrūka divu centimetru līdz zelta medaļai lodes grūšanā F35 grupā. Par čempionu ar rezultātu 14,02 metri kļuva Irānas paralimpietis Sejedmohsens Hoseinipanahs, bet Berga rezultāts bija apaļi 14 metri.

Lodes grūšanā sievietēm F55 grupā 4.vietu ieguva Diāna Dadzīte ar rezultātu 6,89 metri.

Dohā paralimpiskajā pasaules čempionātā vieglatlētikā sportisti 10 dienās sadalīs 214 medaļu komplektus. Ik otro gadu rīkotais pasaules čempionāts sportistiem ar invaliditāti ir pēdējās augstākā līmeņa sacensības pirms 2016.gada Riodežaneiro paralimpiskajām spēlēm.

Jau vēstīts, ka Dmitrijs Silovs piektdien Katarā laboja Eiropas rekordu un izcīnīja sudraba godalgu šķēpa mešanā

Latviju sacensībās pārstāv septiņi atlēti. Par godalgām un kvalificēšanos Rio paralimpiskajām spēlēm vēl cīnīsies arī Ingrīda Priede un Taiga Kantāne diska mešanā, Diāna Dadzīte šķēpa un diska mešanā. Edgars Kļaviņš startēs 200 metru skriešanā, bet Dmitrijs Silovs vēl sacentīsies tāllēkšanā un lodes grūšanā.

Iepriekšējā pasaules čempionātā 2013.gadā Lionā, Francijā, Silovs izcīnīja sudrabu šķēpa mešanā, turpretim Apinis ieguva divas godalgas – zeltu lodes grūšanā un sudrabu diska mešanā.

IPC pasaules čempionāts notiek sesto reizi, bet nekad iepriekš tas nav bijis Tuvajos Austrumos. Sacensības risinās 12 000 skatītāju paredzētajā stadionā, kur šogad notika Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) Dimanta līgas posms. Katarā 2019.gadā notiks arī IAAF pasaules čempionāts vieglatlētikā.