Sadaļas Sadaļas

Vrubļevskis pārliecinoši saglabā Olimpiskās komitejas prezidenta amatu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas sesijā organizācijas prezidenta amatu vēl uz četriem gadiem piektdien pārliecinoši saglabāja Aldons Vrubļevskis. LOK augstākā vadītāja posteni Vrubļevskis ieņems ceturto termiņu pēc kārtas.

(papildināts ar LOK viceprezidentu ievēlēšanu)
Vēlēšanās Vrubļevskis saņēma 77 balsis, bet viņa vienīgo konkurentu Robertu Raimo atbalstīja 11 balsotāji. Vēlēšanu zīmes saņēma 93 balsotāji. 

LOK ģenerālsekretāra amatā atkārtoti ievēlēja Žoržu Tikmeru, savukārt par LOK viceprezidentiem balsojumā kļuva aizsardzības ministrs un vairāku olimpisko spēļu dalībnieks Raimonds Bergmanis, Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis un Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins. 

Pirms balsojuma Vrubļevskis par mērķi līdz 2020.gadam nosauca Latvijas sportistu augstu sasniegumu nodrošināšanu ziemas un vasaras olimpiskajās spēlēs, kas panākams ar sporta nozares attīstību. Tikmēr valsts sporta politikas veidošanā LOK prezidents vēlas lielāku Nacionālās sporta padomes lomu.

No valsts Vrubļevskis sagaida tikai trīs lietas - sporta politikas un likumdošanas izstrādāšanu, kā arī finansējumu sportam. Pārējo, pēc viņa teiktā, sabiedriskās organizācijas paveiks sekmīgāk. 

"Ja valstij vajadzīgas medaļas, noslēgsim vienošanos, bet tas paredzēs pienākumus abām pusēm," sacīja LOK prezidents.

Vrubļevskis pauda cerību, ka saglabāsies stabili prognozējams valsts finansējums sportam vismaz 2016.gada līmenī, lai nodrošinātu ilgtermiņa pastāvīgu atbalstu sportistiem, kas nebūtu atkarīgs no viena atsevišķa sasniegta rezultāta. Vrubļevskis piesauca arī citas nozares, sakot, ka sports nepretendē uz īpašu lomu, bet vēlas vismaz esošā stāvokļa saglabāšanu.

Kā izdevušos 59 gadus vecais Vrubļevskis raksturoja sporta internātu pilotprojektus Valmierā un Ventspilī un rosināja attīstīt sadarbību ar pašvaldībām, tostarp Rīgas domi, ar ko līdz šim nav izdevies rast kopīgu valodu. Viņaprāt, nepieciešama arī sporta lobija attīstīšana. 

Par pilnveidojamiem Vrubļevskis nosauca LOK statūtus, lai precīzāk noteiktu organizācijas biedru statusu un uzlabotu iespējas sporta veidu federācijām sadarboties ar olimpiskajiem centriem. Priekšlikumus statūtu izmaiņām varētu apkopot līdz nākamā gada martam.

Savukārt Carnikavas novada domes deputāts un bijušais distanču slēpotājs Raimo, kuru izvirzīja Latvijas Kērlinga asociācija, pauda pārliecību, ka pēc olimpiešu nesekmīgiem rezultātiem nepieciešama vadības nomaiņa. Līdzšinējo vadītāju palikšanu amatā viņš nosauca par "noziedzīgu rīcību pret Latvijas sportu". Raimo solīja, ka viņa ievēlēšanas gadījumā LOK darbs tiktu koncentrēts olimpisko principu un vērtību saglabāšanai, kā arī attīstības programmu ieviešanai un lielāka finansējuma nodrošināšanai. Kā sasniegt pieteiktos mērķus, Raimo gan nepaskaidroja. Pretendents arī pauda vēlmi panākt LOK labas attiecības ar Rīgas domi un sporta internāta izveidošanu galvaspilsētā. 

Sesijā vēl ievēlēja 23 LOK individuālos locekļus, kuri LOK biedru - sporta veidu federāciju un Latvijas Olimpiešu kluba pārstāvju - balsojumā katrs saņēma vismaz 40 balsu. Par LOK individuālajiem locekļiem 69 personu balsojumā 44 pretendentu konkurencē kļuva gan savulaik izcili sportisti, tostarp olimpiskais čempions Igors Vihrovs un Ineta Radēviča, gan klāt neesošais no Ventspils domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs, Liepājas mērs Uldis Sesks, Valmieras mērs Jānis Baiks un Jelgavas mērs Andris Rāviņš, gan pieredzējušie treneri Ivo Lakučs, Sandis Prūsis un Dainis Dukurs.

Advokāts un bijušais riteņbraucējs Vrubļevskis LOK vada kopš 2004.gada. Iepriekš vēlēšanās gan 2004., gan 2008.gadā Vrubļevskis bija vienīgais amata pretendents un pārliecinoši uzvarēja. Iepriekšējās vēlēšanās 2012.gadā daļu balsu viņam atņēma toreizējais konkurents - Bobsleja un skeletona federācijas vadītājs Jānis Kols. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt