Tokijas orgkomitejas vadītājs: Bez pandēmijas pakļaušanas olimpiskās spēles būs jāatceļ

Uz 2021.gadu pārceltās Tokijas olimpiskās spēles būs jāatceļ, ja līdz nākamajam gadam neizdosies pakļaut Covid-19 pandēmiju, otrdien pavēstīja vērienīgā pasākuma rīcības komitejas prezidents Josiro Mori.

Olimpisko spēļu sākums ir pārcelts uz 2021.gada 23.jūliju, bet vēl viena plānu maiņa vairs nebūs iespējama, intervijā Japānas avīzei "Nikkan Sport" paskaidroja Mori. Viņš kategoriski noliedza iespēju spēles pārcelt uz 2022.gadu, ja epidemioloģiskā situācija arvien būs draudīga. 

"Tādā gadījumā tās [olimpiskās spēles] atcels," teica Mori. 

Tokijas spēļu mediju pārstāvis Tasa Makaja atcelšanas iespēju atteicās komentēt un paskaidroja, ka Mori paudis savu personisko viedokli. Vairāk nekā gadu pirms plānotā spēļu sākuma medicīnas speciālisti atzīst, ka ir priekšlaicīgi prognozēt situācijas virzību, teica Makaja.

Savukārt Japānas mediķu asociācijas vadītājs Jositake Jokohura otrdien teica, ka Tokijas spēļu sarīkošana bez vakcīnas pret Covid-19 būs ļoti sarežģīta, lai arī ne neiespējama. 

Tokijas olimpisko spēļu organizatoriem un Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai pārcelšanas plāni radīja lielus sarežģījumus daudzu jautājumu risināšanā. Lai samazinātu izmaksas, rīkotāji apsver iespēju paralimpisko spēļu atklāšanu iekļaut olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, savukārt olimpisko spēļu slēgšana tiktu integrēta paralimpisko spēļu beigu ceremonijā septembrī. Mori gan atzina, ka tam vēl nav saņemta SOK un Starptautiskās Paralimpiskās komitejas piekrišana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti