Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji neparedz iespēju pasākumu vēlreiz pārcelt

Tokijas olimpisko spēļu organizatoriem nav alternatīva plāna pasākuma atkārtotai pārcelšanai, ja pandēmijas dēļ tas nevarētu notikt arī noteiktajā laikā 2021.gada vasarā, otrdien vēstīja aģentūra AP. 

Organizatori strādā, lai olimpiskās spēles varētu sākties 2021.gada 23.jūlijā, bet turpinājumā paralimpiskās spēles startētu 24.augustā, teica rīcības komitejas pārstāvis Masa Takaja. Viņš uzsvēra, ka rīcības komiteja nav plāna B.

Covid-19 pandēmijas vēriens ir raisījis jautājumus, vai Tokijas olimpisko spēļu sarīkošana būs iespējama arī 2021.gada vasarā. Līdz plānotajam spēļu sākumam ir 15 mēneši.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs intervijā Vācijas avīzei "Die Welt" izvairījās no tiešas atbildes, vai sākotnēji 2020.gadā paredzētās Tokijas spēles varētu vēlreiz pārcelt. Viņš gan atzina, ka vietējie rīkotāji un Japānas premjers Sindzo Abe neuzskata par iespējamu spēles sarīkot vēlāk kā 2021.gada vasarā.

Sagaidāms, ka daudz jautājumu Tokijas spēļu rīkotājiem būs piektdien paredzētajā neklātienes preses konferencē, ko vietējie organizatori Japānā rīkos kopā ar SOK. Japānā ir daudz jautājumu par spēļu pārcelšanas izmaksām, kas varētu sasniegt apmēram piecus miljardus eiro, savukārt ārzemniekiem ir lielas neskaidrības, kas notiks ar jau veiktajām viesnīcu, ceļošanas un rezervācijām un iegādātajām biļetēm uz sacensībām. Vairākus simtus miljonus dolāru spēļu pārcelšanai piešķirs SOK, bet pārējās izmaksas būs jāsedz vietējiem avotiem.

Tokijas spēļu rīcības komitejā atzina, ka pašlaik nav iespējams precīzi aplēst papildu izmaksas, ko izraisīja olimpiskā pasākuma pārcelšana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti