Tokijas olimpisko spēļu gaidās Japāna rezervē pusmiljardu Covid-19 vakcīnu

Centienos garantēt pārcelto Tokijas olimpisko spēļu norisi, Japānas valdība dažādiem ražotājiem rezervēja vairāk nekā pusmiljardu Covid-19 vakcīnu, kas četrkārt pārsniedz valsts iedzīvotāju skaitu, piektdien informēja aģentūra "Reuters".

Slēdzot līgumus ar vairākiem ražotājiem, Japāna grib nodrošināties pret dažu vakcīnu netikšanu tālāk par klīniskiem pētījumiem. Savukārt citām vakcīnām imunitātes nodrošināšanai varētu būt nepieciešama vairāk kā viena deva.

Japānas premjers Šindzo Abe, kurš piektdien veselības stāvokļa dēļ atkāpās no amata, apņēmās panākt tūkstošiem sportistu un fanu dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs, kuru norise bija paredzēta 2020.gada vasarā, pirms pandēmijas dēļ tās pārcēla gadu vēlāk. Japānas valdība sadarbojas ar spēļu organizatoriem un uzskata par nepieciešamu sagādāt drošu Covid-19 vakcīnu. 

Pietiekamu vakcīnu ražošanas apjomu dažādos uzņēmumos Japānas valdība prognozē no 2020.gada beigām līdz 2021.gada martam. Japāna līgumos ir rezervējusi piecu dažādu vakcīnu 521 miljonu devu, lai gan valsts iedzīvotāju skaits nepārsniedz 126 miljonus cilvēku. 

Japānas sabiedrības veselības institūta direktors Tomoija Saito paskaidroja, ka nepieciešams līdzvērtīgi piesaistīt dažādus ražotājus, lai nepaliktu tukšā. Valstī gan ir arī kritiķi, kas saskata, ka steigu vakcīnu rezervēšanā nosaka valdības politiskā vēlme apliecināt pasaulei gatavību rīkot olimpiskās spēles.

Sākotnēji Tokijas olimpiskajās spēlēs plānoja uzņemt 11 000 sportistu un 600 000 viesu. Vēlāk organizatori atzina, ka spēles būs vienkāršākas, bet sporta programma nemainīsies. Japānā joprojām ir spēkā ieceļošanas aizliegums no vairāk nekā 140 valstīm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti