Tokijas olimpiskās spēles cenšas iekārtot 2021.gada jūlijā–augustā

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) sadarbībā ar sporta veidu federācijām strādā, lai pārceltās Tokijas olimpiskās spēles 2021.gadā varētu notikt jūlijā–augustā, ceturtdien rakstīja Japānas avīze "Yomiuri". Olimpisko spēļu jauno norises laiku organizatori grib izstrādāt mēneša laikā. 

Olimpiskās spēles vajadzētu sarīkot starp diviem "Grand Slam" tenisa turnīriem - Vimbldonas čempionātu un ASV atklāto čempionātu, avīzei teica SOK koordinācijas komisijas vadītājs Džons Koutss. Vimbldonas turnīram vajadzētu noslēgties jūlija vidū, bet ASV atklātais čempionāts ierasti sākas augusta beigās. 

"Mēs gribam vairāk vai mazāk finalizēt [olimpisko spēļu] datumus četru nedēļu laikā," teica Koutss, kurš ir arī Austrālijas Olimpiskās komitejas prezidents.

Olimpisko spēļu norises laiks arī būs pieskaņots, lai nesakristu ar jūlijā un augustā paredzētajiem pasaules čempionātiem peldēšanā un vieglatlētikā. Peldēšanas un vieglatlētikas starptautisko organizāciju vadītāji iepriekš informēja, ka būs gatavi koriģēt savu pasaules čempionātu norises laiku, pakārtojot to olimpisko spēļu vajadzībām. 

Starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" prezidents Sebastjans Ko pauda cerību, ka arī pēc spēļu norises laika pārcelšanas maratona sacensības rīkos Saporo pilsētā Japānas ziemeļos, lai skrējējus neapdraudētu liels karstums. 

Austrālijas Olimpiskajā komitejā aģentūrai "Reuters" paskaidroja, ka "Yomiuri" informācija ir uzticama, tomēr Koutsa teiktais ir uzskatāms par viedokli, jo SOK izskata dažādas iespējas Tokijas olimpisko spēļu norises laikam. Koutss gan bija viens no pirmajiem, kurš pavēstīja par Tokijas spēļu gaidāmo pārcelšanu uz 2021.gadu, aicinot Austrālijas olimpiešus gatavoties sacensībām nākamajā ziemeļu puslodes vasarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti