Tokijas olimpiskajās spēlēs pirmoreiz izmantos sejas atpazīšanas tehnoloģijas

Sejas atpazīšanas tehnoloģijas pirmo reizi plašā mērogā izmantos 2020.gada Tokijas olimpiskajās un paralimpiskajās spēlēs, kur palīdzēs identificēt sportistus, funkcionārus, brīvprātīgos un mediju darbiniekus, svētdien informēja aģentūra "Kyodo".

Augstāka drošības līmeņa garantēšanai izmantos sejas atpazīšanu, lai izslēgtu iespēju kādam sporta objektos iekļūt ar svešu caurlaidi, līdz ar to mazinot terora risku. Paredzēts ar sejas atpazīšanas tehnoloģijām pārbaudīt 300 līdz 400 tūkstošu cilvēku, kuru vidū gan nebūs skatītāju, - viņi arēnās iekļūs ar biļetēm.

Lai saņemtu speciāli sagatavotu ieejas karti, sportisti un citi olimpisko spēļu norisē iesaistītie  būs iepriekš jāreģistrē, iesniedzot fotogrāfijas un citus datus. Pie ieejas arēnās būs izvietoti skeneri, kas acumirklī veiks sejas datu analīzi, salīdzinot skenera datus ar ierakstiem caurlaidē. Plānots, ka sejas skeneru ieviešana gaidīšanas rindas neradīs. 

Japānas uzņēmuma NEC izstrādātā sejas atpazīšanas tehnoloģija izmēģinājuma režīmā jau darbojās 2016.gada Riodežaneiro spēlēs, pārbaudot žurnālistus pirms ieejas Japānas mājā. Līdzīgus skenerus nesen uzstādīja arī Hanedas lidostā, Tokijā. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti