Tokijā karstums neatkāpjas, sportisti bažīgi par olimpiskajiem startiem

Ja tieši pēc gada Tokijā valdīs tikpat liels karstums, tas varētu kļūt par lielu izaicinājumu olimpisko spēļu dalībniekiem. Laikapstākļi kļuva par nopietnu pārbaudījumu nedēļas nogalē Japānas galvaspilsētā aizvadītajā pasaules junioru čempionātā airēšanā, vēstīja insidethegames.biz. Bažas ir arī Starptautiskajai ūdens sporta federācijai (FINA) par augsto ūdens temperatūru brīvdabas peldēšanai.

Tokijas līča malā uzbūvētajai airēšanas bāzei pasaules junioru čempionāts bija arī testa sacensības, gatavojoties olimpiskajām spēlēm. Par lielāko pārbaudījumu čempionātā kļuva karstums, kas sasniedza 34 grādus.

Japānas ziņu aģentūra "Kyodo News" vēstīja, ka vienu britu airētāju pēc sacensībām nestuvēs nogādāja palīdzības sniegšanai, bet vairākiem citiem sportistiem apbalvošanas ceremonijā bija novērojami karstuma radīti dezorientēti kustību traucējumi.

Mediķi čempionātā konstatēja, ka olimpiskajās spēlēs būs nepieciešams izveidot īpašu atvēsināšanās zonu, jo ar junioriem nodrošinātajām ledus vannām un dzesēšanas sistēmām nebija pietiekami. Bažas ir arī par skatītājiem, jo tribīnes nav pārsegtas ar jumtu, tādēļ līdzjutēji atrodas tiešos saules staros.

Nedēļas nogalē Tokijā notika arī testa sacensības brīvdabas peldēšanā. Lai gan starts bija septiņos rītā, ūdens temperatūra jau tobrīd sasniedza 30 grādu. Trīs medaļas olimpiskajās spēlēs ieguvušais Tunisijas peldētājs Osama Meluli aģentūrai AFP teica, ka nekad iepriekš nebija peldējis tik karstā ūdenī, un pēc pirmajiem diviem kilometriem juties ļoti pārkarsis.

FINA izpilddirektors Kornels Markulesku atzina, ka atkarībā no ūdens temperatūras olimpiskās sacensības atklātā ūdenstilpē varētu sākties pat piecos rītā.

Jau vēstīts, ka pasaules junioru čempionātā startēja arī Latvijas airētāji, bet būtiskus panākumus neguva. Savukārt testa sacensībās peldēšanā piedalījās 35 dalībnieki.

Pēc raidorganizācijas NHK informācijas, no 29.jūlija līdz 4.augustam karstuma viļņa dēļ Japānā slimnīcās nogādāja 18 347 cilvēkus, bet 57 nomira. Kopš 24.jūlija gaisa temperatūra Japānā pārsniedz 31 grādu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti