Stokholmas olimpiskā pieteikuma autori: Mūsu piedāvājums atspoguļo jauno realitāti

Milānas un Stokholmas rīcības komiteju pārstāvji olimpiskās kustības sanāksmē Tokijā trešdien iepazīstināja ar saviem pieteikumiem sarīkot 2026. gada ziemas olimpiskās spēles. Zviedrijas galvaspilsēta plāno ledusrenes sacensības sarīkot Siguldā, un Stokholmas kandidatūras vadītājs Rihards Brisiuss ziemeļvalsts pieteikumu raksturoja kā atbildi mūsdienu izaicinājumiem, kad olimpiskās spēles jārīko taupīgāk, vēstīja aģentūra AFP.

Uz 2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu pretendē vairs tikai Stokholma un Milāna, kas Itālijas pieteikumā piedāvā daļu sacensību aizvadīt Kortinas d'Ampeco kalnu slēpošanas kūrortā. SOK prezidents Tomass Bahs pirms sanāksmes atzina, ka nav plāna B, kam uzticēt 2026. gada ziemas olimpiskās spēles, ja no rīkošanas atteiksies gan Milāna, gan Stokholma. Sabiedrības vai politiska atbalsta trūkuma dēļ no iespējas pretendēt uz rīkotāju godu jau iepriekš atteicās gan Siona Šveicē un Grāca Austrijā, gan Kanādas pilsēta Kalgari. Savukārt Japānas pilsēta Saporo nolēma 2026. gada vietā pretendēt uz spēļu rīkošanu četrus gadus vēlāk. 

Zviedrijas Olimpiskās komitejas prezidents Matss Arjess Stokholmas pieteikumu Nacionālo olimpisko komitejju asociācijas (ANOC) ģenerālajā asamblejā raksturoja kā kaut ko jaunu, spilgtu un iedvesmojošu. Savukārt Brisiuss uzsvēra, ka Stokholma ir skaista, satriecoša un ilgtspējīga pilsēta, kas piedāvā visu, ko var vēlēties. 

"Mūsu plāns atspoguļo SOK jauno realitāti, kas paredz izmantot to, kas jums ir, un pēc iespējas mazāk būvēt," teica Brisiuss. "Zviedrijā mēs šādi veidojam biznesu jau ilgus gadus," viņš piebilda. "Jums ir pilsēta un visa valsts, kam varat uzticēt nodrošināt visu to, kas olimpiskajai kustībai tieši pašlaik ir nepieciešams."

Turpretim Milānas mērs Džuzepe Sala prezentācijā uzsvēra, ka Itālijā iedzīvotāji stingri atbalsta olimpisko spēļu rīkošanas plānus. Viņš atsaucās uz SOK rīkotu aptauju, kurā atbalstu olimpisko spēļu rīkošanai pauda 83% reģiona iedzīvotāju. Sala slavēja "pasaulē skaistākos kalnus" Alpus un Milānu kā pasaulē atzītu stila un elegances simbolu. "

2026. gada ziemas olimpisko spēļu rīkotājus nosauks jūnijā Lozannā, Šveicē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti