Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents: Vakcīna nebūs zelta atslēdziņa Tokijas spēlēm

Progress vakcīnu un ātru testēšanas risinājumu izstrādē cīņā pret Covid-19 neatrisinās visus jautājumus pārcelto Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanai 2021. gadā, pauda Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs. 

Lai gan Japānas sabiedrība lielākoties ir skeptiska par iespēju sarīkot spēles, kuras paredzēts atklāt 23. jūlijā, Japānas olimpiskā ministre Seiko Hašimoto un Tokijas mēre Juriko Koike šonedēļ pauda pārliecību, ka olimpiskajam forumam jānotiek par katru cenu.

Bahs pēc SOK izpildkomitejas sanāksmes gan pauda piesardzīgāku nostāju. "Tā nebūs zelta atslēdziņa, bet spēļu sarīkošanā var būtiski palīdzēt," vakcīnu un ātro testu lietderību raksturoja Bahs. "Mēs nezinām, kāda būs pasaule rīt. Tad kā jūs varat sagaidīt, ka mēs zināsim, kā pasaule izskatīsies pēc 320 dienām," SOK prezidentu citēja aģentūra AP. 

Vai Tokijas olimpiskās spēles klātienē varēs vērot skatītāji, Bahs atturējās vērtēt. Viņš arī aicināja sportistus pieņemt jebkādas prasības, kas 2021. gadā būs noteiktas ieceļošanai Japānā. 

"Neviens nevar vienkārši pateikt "es šo nevēlos" vai "manuprāt, tas nav taisnīgi". Jums jāizrāda solidaritāte cīņā pret vīrusu," teica Bahs. "Ja būs nepieciešama karantīna, lai visiem dalībniekiem spēlēs garantētu drošu vidi, tad jums jādodas karantīnā."

SOK tuvākajās nedēļās rīkos svarīgas apspriedes par rīcību cīņā pret vīrusu, bet vēl ir priekšlaicīgi teikt, kādi soļi tiks sperti, paskaidroja Bahs. Galvenais mērķis būs Tokijas olimpisko spēļu sarīkošana 2021. gada vasarā visām iesaistītajām personām drošā vidē. Darba grupai ir uzdots izstrādāt rīcības modeli dažādiem scenārijiem. 

Kā spēļu sarīkošanā svarīgus jautājumus SOK izskata arī robežkontroli, sabiedriskā transporta noteikumus, epidemioloģiskās prasības olimpiskajos objektos, pirmssacensību treniņnometņu rīkošanu un rīcību ar inficētām personām, kā arī nepieciešamību noteikt izolācijas termiņu pēc ierašanās Japānā.  

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, SOK izpildkomiteja apsprieda arī drošības nosacījumus 2022. gada ziemas olimpisko spēļu sarīkošanai Pekinā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti