Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents: Tokijas spēles būs 2021. gadā vai nenotiks vispār

Pandēmijas dēļ pārceltās Tokijas olimpiskās spēles risināsies 2021. gadā, bet gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija būs nelabvēlīga, tās nāksies atcelt, jo bezgalīga plānu pārskatīšana nav iespējama, intervijā raidorganizācijai BBC teica Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs. 

Spēļu pārcelšanu uz 2021. gada vasaru Bahs raksturoja kā ļoti sarežģītu un milzīgu uzdevumu, kā arī atturējās vērtēt, vai pasākuma sarīkošana būs atkarīga no tā, vai līdz tam laikam pasaulē būs radīta vakcīna pret Covid-19. Nekad iepriekš olimpiskās spēles nav pārceltas, tādēļ nav ceļveža, kā to paveikt, un katru dienu ir izaicinājums riteni izgudrot no jauna, teica SOK prezidents.

Bahs atzina, ka Tokijas spēles noteikti būs atšķirīgas, jo to organizēšanā tiks akcentētas visnepieciešamākās lietas. Viņš neizslēdza iespēju, ka spēles varētu notikt bez skatītājiem tribīnēs, lai gan piebilda, ka tas noteikti nebūtu vēlams, un lēmuma pieņemšanai būtu jākonsultējas gan ar vietējiem rīkotājiem, gan veselības ekspertiem un sportistiem. 

SOK prezidents uzsvēra nepieciešamību nodrošināt skaidru perspektīvu Tokijas spēļu organizatoriem un sportistiem. SOK arī  ir gatava ieklausīties Pasaules Veselības organizācijas (WHO) padomos, lai Tokijas spēles sarīkotu droši. 

"Nav iespējams bezgalīgi nodarbināt trīs līdz piecus tūkstošus cilvēku rīcības komitejā. Nevar sportistus bezgalīgi turēt neskaidrībā," Bahu citēja BBC. "Mums ir jāpaļaujas uz [ekspertiem] un pēc viņu ieteikumiem jāpieņem atbilstošs lēmums atbilstošā laikā."

Bahs atzina, ka olimpisko spēļu mērogs un ietekme pasaules sportā vēl jo vairāk prasa skaidrus risinājumus. "Nevar katru gadu visā pasaulē mainīt visu lielāko sporta federāciju kalendāru," viņš paskaidroja. 

Jautāts, vai viņš ir pārliecināts par Tokijas olimpisko spēļu norisi 2021. gadā, Bahs atzina, ka ir jābūt gataviem dažādiem scenārijiem, taču skaidrs mērķis ir sporta lielāko forumu nākamvasar sarīkot. Bahs pieļāva iespēju, ka daļai sportistu vai visiem atlētiem un arī citām iesaistītajām personām varētu būt nepieciešams Japānā ievērot karantīnu. Visu scenāriju ietekme tiekot izvērtēta. 

Tokijas olimpiskās spēles bija plānotas 2020. gadā no 24. jūlija līdz 9. augustam, bet pandēmijas dēļ tās pārcēla uz 2021. gadu no 23. jūlija līdz 8. augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti