Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents: Jāmazina kvotas dopinga lielvalstīm

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs mudinājis sporta veidu federācijas sekot svarcelšanā jauniedibinātai praksei un būtiski samazināt olimpiskās starta kvotas to valstu nacionālajām federācijām, kurās daudz sportistu pieķerti dopinga pārkāpumos, ceturtdien informēja insidethegames.biz.

Bahs uzslavējis Starptautisko Svarcelšanas federāciju (IWF), kas aprīlī ieviesa jaunu antidopinga politiku un turpmāk sodīs ne tikai dopinga pārkāpumos pieķertos sportistus, bet arī valstu svarcelšanas federācijas. Par daudzkārtējiem dopinga pārkāpumiem IWF krasi samazinās valstīm olimpiskās starta kvotas. 

"Manuprāt, SOK izpildkomiteja šādu pieeju jau ir akceptējusi. Mēs to atbalstām, tā būs laba viela pārdomām mums visiem," teica Bahs. "Šis mehānisms, no vienas puses,ievēro individuālu taisnīgumu, bet, no otras puses, uzliek atbildību arī nacionālajām federācijām un olimpiskajām komitejām."

Aģentūra "Reuters" iepriekš vēstīja, ka Krievija, Kazahstāna, Azerbaidžāna, Armēnija un Baltkrievija 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs svarcelšanā varēs pieteikt tikai pa vienam vīrietim un sievietei. IWF jaunā kārtība paredz, ka tikai divas olimpiskās starta kvotas varēs piešķirt valstīm, kurās no 2008. līdz 2020.gadam būs vairāk nekā 20 fiksētu dopinga pārkāpumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti