Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents ar Parīzes spēļu sākumu sola jaunu ēru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Parīzes olimpiskās spēles 2024. gadā iezīmēs olimpiskajā vēsturē jaunu ēru, sniedzot jauna dalībnieku sastāva un sacensību programmas pieredzi, par Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidenta Tomasa Baha teikto otrdien vēstīja SOK. 

Olimpisko spēļu jauno ēru, pēc Baha teiktā, Parīzē iezīmēs dalībnieku dzimumu paritāte, kā arī jauna un urbāna sporta programma, kas piesaistīs jaunu dalībnieku un fanu paaudzi.

Tieši divus gadus pirms 2024. gada olimpisko spēļu atklāšanas Bahs otrdien Parīzē tikās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un viesojās spēļu rīcības komitejas mītnē. Bahs uzsvēra, ka Parīzes spēļu stratēģijas pamatā ir iekļautība un ilgtspēja, kas olimpiskajām spēlēm sniedz pozitīvu ieguldījumu jau pirms to sākuma. 

Divi gadi līdz Parīzes olimpisko spēļu sākumam iezīmēja arī vērienīgā sporta pasākuma kvalifikācijas sākumu. SOK lēš, ka uz dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs pretendēs vairāk nekā 100 000 sportistu, kuri nākamajos divos gados piedalīsies vairāk nekā 3000 kvalifikācijas sacensībās. 

Pirmo reizi daudzās atlases sacensībās būs redzams olimpisko spēļu kvalifikācijas zīmols. 

Parīzes olimpiskās spēles atklās 2024. gada 26. jūlijā un tās ilgs līdz 11. augustam. Savukārt no 28. augusta līdz 8. septembrim notiks Parīzes paraolimpiskās spēles. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti