Starptautiskās Olimpiskās komitejas biedrs: Tokijas spēles pārcels uz vēlāku laiku

Tokijas olimpiskās spēles tiks pārceltas, visticamāk, vienu gadu vēlāk koronavīrusa pandēmijas dēļ, ASV izdevumam "USA Today" pirmdien teica Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) biedrs Diks Paunds. 

"Pēc SOK rīcībā esošās informācijas, ir pieņemts lēmums par [olimpisko spēļu] pārcelšanu," teica Paunds. "Nav nolemts, cik tālu pārcelt, bet, cik zinu, spēles nesāksies 24.jūlijā."

Paunds ir SOK biedrs vairāk nekā 40 gadus, turklāt divus termiņus no 1987. līdz 1991.gadam un no 1996. līdz 2000.gadam viņš bija SOK viceprezidents.

SOK iepriekš Informēja, ka lēmumu par spēļu iespējamu pārcelšanu pieņems četru nedēļu laikā. SOK nepieciešams laiks, lai izvērtētu dažādas iespējas olimpisko spēļu pārcelšanai un to seku izvērtējumam. Pēc SOK teiktā, dažādie scenāriji paredz gan iespēju izmainīt spēļu operacionālos plānus, kas ļautu sporta forumu sākt, kā iecerēts, 24.jūlijā, vai arī noteikt citu sākuma datumu. 

Paunds gan uzskata, ka lēmumu paziņos jau drīzumā. 

Japānas premjerministrs Sindzo Abe pirmdien uzrunā valsts parlamentā teica, ka olimpisko spēļu pārcelšana būs neizbēgama, ja plānotajā laikā nebūs iespējams tās aizvadīt pilnvērtīgi.

Jau iepriekš vairāku valstu olimpiskās komitejas informēja, ka veselības risku dēļ delegācijas uz Tokiju nesūtīs, ja olimpisko spēļu norises termiņi paliks nemainīgi. Vairāku citu valstu olimpiskās komitejas aicināja spēles pārcelt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti