Starptautiskajai amatieru boksa federācijai atņem olimpisko statusu

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien anulēja olimpisko statusu Starptautiskajai boksa asociācijai (AIBA), kuras pārraudzībā ir augstākā līmeņa amatieru sacensības, vēstīja aģentūra AP. Kvalifikāciju un boksa turnīru 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs organizēs SOK.

Olimpiskās komitejas izmeklēšanas grupas vadītājs Nenads Lalovičs informēja, ka AIBA radījusi SOK ļoti nopietnu reputācijas, juridisku un finansiālu risku.

Pēc Gafura Rahimova ievēlēšanas AIBA prezidenta amatā SOK pērn sāka savu izmeklēšanu, lai izvērtētu olimpiskā boksa pārraudzību un finanšu situāciju. Rahimovs ir iekļauts ASV sankciju sarakstā, un viņu tur aizdomās par saistību ar organizēto noziedzību Austrumeiropā. Maijā SOK nobalsoja par AIBA olimpiskā statusa apturēšanu.

AIBA iepriekš vēstīja, ka ar apmēram 17 miljonu dolāru parādiem ir bankrota priekšā, turklāt tās ienākumus vairs nepapildinās ienākumi no Tokijas olimpiskajām spēlēm. AIBA paziņoja par ārkārtas sanāksmes rīkošanu ceturtdien Ženēvā, kur ieradīsies arī SOK pārstāvis.

Līdz ar statusa atņemšanu AIBA 2019.gada pasaules čempionāts Krievijā vairs nav olimpiskās kvalifikācijas sacensības.

SOK olimpiskās kvalifikācijas sacensības plāno rīkot četros kontinentos no janvāra līdz martam, visticamāk, Londonā, Ķīnā, Senegālā un Argentīnā. Paredzētas arī pēdējās pasaules kvalifikācijas sacensības Japānā, nodrošinot katram bokserim divas iespējas kvalificēties olimpiskajam startam. Tokijas olimpiskajās spēlēs boksā būs astoņas svara kategorijas vīriešiem un piecas - sievietēm.

Rahimovs martā atkāpās no AIBA prezidenta pienākumu pildīšanas, taču var pēc savas izvēles jebkurā brīdī atgriezties amatā. Lalovičs uzsvēra, ka Rahimova paiešana malā nenovērš riskus, jo nav skaidrs, cik lielu ietekmi un kontroli organizācijā Uzbekistānas pilsonis saglabā.

ASV Valsts kase 2017.gada decembrī informēja, ka Rahimovs no izspiešanas un automašīnu zādzības pārkvalificējies par nozīmīgu personu heroīna kontrabandā un ir viens no Uzbekistānas noziedzības līderiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti