Starptautiskā Olimpiskā komiteja: Tokijas spēlēm iespējami dažādi scenāriji, bet ne atcelšana

Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanā dažādi scenāriji ir iespējami, bet apspriest pārcelšanu pašlaik būtu priekšlaicīgi, savukārt četrgades foruma atcelšana netiek izskatīta, izdevumam "The New York Times" teica Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs. 

Lēmumu pieņemšanā SOK paļaujas uz savas darba grupas un Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, pastāstīja Bahs. Viņš arvien ir cerīgi noskaņots par iespēju Tokijas spēles aizvadīt plānotajā laikā no 24.jūlija līdz 9.augustam, lai gan SOK saņem arvien skaļāku kritiku par nemainīgo nostāju laikā, kad sporta norises un pārrobežu ceļošanu pasaules lielākajā daļā ir paralizējusi koronavīrusa pandēmija.

Bahs uzsvēra, ka līdz Tokijas spēlēm ir vairāk nekā četri mēneši, kas ļauj nepārsteigties ar lēmumu pieņemšanu. "Atcelšana nav dienaskārtībā. Nebūtu atbildīgi tagad [atcelt spēles] un ir priekšlaicīgi sākt spekulācijas vai pieņemt lēmumus brīdī, kad mums vēl nav nekādu darba grupas ieteikumu," teica SOK prezidents. "Nezinot, cik garš būs šis tunelis, mēs gribētu olimpisko uguni redzēt kā gaismu tuneļa galā."

Par lielāko izaicinājumu Bahs uzskata situācijas nenoteiktību, jo neviens nepateiks, kāds būs stāvoklis pat pēc mēneša. SOK prezidents solīja, ka absolūta prioritāte ir veselība, bet finanšu apsvērumi lēmuma pieņemšanā par Tokijas spēlēm nebūs noteicoši. Bahs solīja, ka SOK turpmākā darbība nebūs apdraudēta arī gadījumā, ja organizācija līdz jūlijam nesaņems plānotos maksājumus par spēļu raidīšanas tiesībām. 

Olimpiskais čempions paukošanā Bahs telefonkonferences zvanā ar 220 sportistiem trešdien atzinis, ka SOK nepretendē uz spēju sniegt atbildes visiem jautājumiem, jo olimpiskā kustība tāpat kā visa pasaule ir nonākusi unikālā situācijā, kurā nepieciešami unikāli risinājumi.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti