Starptautiskā Olimpiskā komiteja negrasās atteikties no labvēlības Krievijas sportistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) varētu būt gatava riskēt ar iespējamu boikotu, bet negrasās atteikt dalību Krievijas un Baltkrievijas sportistiem olimpiskajās spēlēs neitrālā statusā, otrdien vēstīja aģentūra "Reuters". 

SOK vēlas uzturēt nesatricināmu tēzi, ka olimpiskās spēles pastāv ārpus politikas un sportistu dalību nenosaka valdību rīcība. "Reuters" sarunā ar vairākām olimpiskajām amatpersonām pārliecinājās par SOK vēlmi nemainīt nostāju Krievijas un Baltkrievijas gadījumā, lai gan teju pirms gada olimpiskā organizācija aicināja atstādināt abas agresorvalstis no dalības starptautiskās sacensībās. 

Ukraina nav vienīgā vieta pasaulē, kur pašlaik notiek karš vai bruņots konflikts, anonīmā statusā "Reuters" teica olimpiska amatpersona. Arī vairākas citas olimpiskās amatpersonas norādīja, ka būtu divkosīgi šķirot un noteikt, kuras karojošās valstis atstādināt, bet kuras – nē.

Vairāk nekā 30 valstis, Latviju ieskaitot, pirmdien vēstulē SOK pauda atbalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalības liegumam starptautiskās sacensībās. Savukārt SOK vēlas, lai abu agresorvalstu pārstāvji Parīzes olimpiskajās spēlēs startētu neitrālā statusā bez kādām nacionālās piederības zīmēm.

Olimpiskajām spēlēm kā vērienīgākajam sporta pasākumam ir arī milzu finansiāla loma SOK labklājībā.

Ja pēc daudzu rietumvalstu boikotētajām 1980. gada Maskavas olimpiskajām spēlēm SOK rezerves bija tuvu 200 000 dolāru, tad patlaban tie ir 5,6 miljardu dolāru aktīvi.

Sponsoru devums 1980. gada spēlēs bija nepilni 100 miljoni dolāru, turpretim SOK ienākumi no 2017. līdz 2021. gadam sasniedza 7,6 miljardus dolāru, tostarp vairāk nekā 90% no televīzijas raidīšanas tiesībām un sponsoriem. ASV raidorganizācija NBC vien par olimpiskajām raidtiesībām no 2014. līdz 2032. gadam samaksāja 12 miljardus dolāru. 

ASV olimpiskā un paralimpiskā komiteja ir skaidri norādījusi, ka neizskata Parīzes spēļu boikota iespēju, teica "Reuters" informācijas avots. 

Sagaidāms, ka SOK nesteigsies pieņemt lēmumu par Krievijas un Baltkrievijas sportistiem Parīzes spēlēs, jo daudzos sporta veidos olimpiskā kvalifikācija sāksies vēlāk 2023. gadā vai pat nākamgad.

Bijušais SOK mārketinga vadītājs Maikls Peins atzina, ka SOK ir nonākusi sprukās. No vienas puses, SOK nevar pieļaut valdību ietekmi olimpisko spēļu dalībnieku sastāva noteikšanā, bet tajā pašā laikā jārēķinās, ka milzu naudu maksājušiem sponsoriem un raidtiesību īpašniekiem boikots ir nepieņemams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti