Starptautiskā Olimpiskā komiteja apstiprina izmainīto kvalifikācijas sistēmu Tokijas spēlēm

Sadarbībā ar starptautiskajām federācijām visos sporta veidos ir apstiprināta kvalifikācijas sistēma Tokijas olimpiskajām spēlēm, kas pārceltas uz 2021.gadu, trešdien informēja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

Jau pirms lēmuma par Tokijas spēļu pārcelšanu pandēmijas dēļ bija sadalīti 57% olimpisko ceļazīmju. Lai jaunajos apstākļos veicinātu taisnīgu atlikušo ceļazīmju sadalīšanu, SOK centusies respektēt atlētu intereses visos sporta veidos. 

Noteikts, ka kvalifikācija Tokijas spēlēm noslēgsies ne vēlāk kā 2021.gada 29.jūnijā, bet pieteikumi delegācijām jāiesniedz ne vēlāk kā tā paša gada 5.jūlijā. 

SOK arī pielāgoja olimpisko spēļu dalībnieku vecuma prasības jaunajai situācijai. Piemēram, futbolā olimpiskajā turnīrā drīkst piedalīties līdz 23 gadus veci spēlētāji, bet Tokijā maksimālais vecuma limits būs 24 gadi. 

Vairākos sporta veidos kvalifikācija Tokijas spēlēm jau ir noslēgusies. Visas ceļazīmes jau sadalītas šosejas un treka riteņbraukšanā, jāšanā, lauka hokejā un softbolā, taču lielākajā daļā sporta veidu kvalifikācijas sistēma nav mainīta, bet atlases periods ir pagarināts. 

Kā sporta veidus ar lielākajām izmaiņām kvalifikācijas sistēmā SOK nosauca vieglatlētiku, BMX un MTB riteņbraukšanu, svarcelšanu, basketbolu un džudo. Savukārt nelielas izmaiņas veiktas airēšanā, peldēšanā, badmintonā, skeitbordā, taekvondo un cīņas sportā.

SOK uzsvēra, ka kvalifikācijas organizēšana ir starptautisko federāciju ziņā un tās sniegs plašāku informāciju par atlasi savos sporta veidos. SOK pieļauj iespēju, ka kvalifikācijas sacensību norisi var ietekmēt tendences pandēmijas izplatībā pasaulē, tādēļ sportistiem atliek rēķināties ar zināmu nenoteiktības devu arī turpmāk.

Latvijai jau vismaz 10 sportistiem ir nodrošinātas olimpiskās ceļazīmes uz Tokiju vieglatlētikā, pludmales volejbolā, šosejas riteņbraukšanā un jāšanā. Komandu sporta veidos cerības doties uz Japānu saglabājas tikai 3x3 basketbolā, kur Latvijas vīriešu izlasei 2021.gada maijā paredzēts piedalīties kvalifikācijas turnīrā Austrijā.

Tokijas olimpisko spēļu atklāšana ieplānota 2021.gada 23.jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti