Starptautiskā Olimpiskā komiteja aicina nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību starptautiskās sacensībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pirmdien nākusi klajā ar rezolūciju, kas paredz ieteikumu visām starptautiskajām sporta federācijām un sporta pasākumu organizatoriem neaicināt un nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu un amatpersonu dalību starptautiskās sacensībās.

Ja tas nav iespējams, tad organizatoriem jādara viss, lai Krievijas un Baltkrievijas pilsoņi, neatkarīgi no tā, vai viņi ir individuāli sportisti vai arī sporta komandas, ir jāuzņem tikai kā neitrāli sportisti vai neitrālas komandas, turklāt nedrīkst attēlot šo valstu simbolus, krāsas, izmantot karogus vai atskaņot himnas.

SOK norāda, ka šāds lēmums pieņemts ar smagu sirdi, nonākot dilemmas priekšā. Jo, kamēr Krievijas un Baltkrievijas sportisti varētu turpināt dalību sporta pasākumos, ukraiņiem tas ir liegts kara dēļ.

Tāpat SOK saglabā ieteikumu neļaut organizēt nevienu starptautisku sporta pasākumu Krievijā un Baltkrievijā.

Par olimpiskā pamiera pārkāpumu un citiem Olimpiskās hartas pārkāpumiem, SOK lēmusi atņemt Olimpisko ordeni Krievijas valdībai pietuvinātām personām, kuru vidū ir Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Krievijas vicepremjers Dmitrijs Černišenko un prezidenta administrācijas vadītāja vietnieks Dmitrijs Kozaks.

SOK atzinīgi vērtē un novērtē daudzos aicinājumus panākt mieru, ko izteikuši sportisti, sporta ierēdņi un vispasaules olimpiskās kopienas locekļi. SOK apbrīno un īpaši atbalsta Krievijas sportistu aicinājumus uz mieru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti