Sporta aģents: Tokijas spēles viesiem dārdzībā pārspēs visas līdzšinējās olimpiādes

Reti kurai ģimenei būs pa kabatai apmeklēt Japānu, lai klātienē redzētu savu atvašu startu 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs, jo viesiem jārēķinās ar līdzšinējās olimpiādēs nepieredzētu dārdzību, par sporta aģentūras "AGM Sports" aģenta Branta Feldmana teikto ceturtdien,22.augustā vēstīja aģentūra AP.

ASV un Kanādas sportistus pārstāvošais Feldmans apšauba, vai varēs atļauties uz Tokijas olimpiskajām spēlēm aizbraukt arī pats. "Nezinu, kā tās ģimenes, kuru dēls vai meita startēs 2020.gada olimpiskajās spēlēs, varēs atļauties lidmašīnas biļetes, viesnīcu un biļetes uz sacensībām," teica Feldmans.

Trīs līdz četru zvaigžņu viesnīcās istabas cena par diennakti olimpisko spēļu laikā Tokijā ir sasniegusi 1000-1500 dolāru. Daļa viesnīcu pat atsaka līdzšinējās rezervācijas, lai nepalaistu garām iespēju nopelnīt. rīs līdz četras reizes pieaugusi cena arī Japānā populārajās kapsulas guļvietās, kas paredzētas nakts pārlaišanai. 

Viesiem jārēķinās arī ar krietni lielākiem ceļošanas izdevumiem, it īpaši lidojumos no Eiropas un Amerikas.

Dārgākās olimpiskās viesmīlības pakas Japānā piedāvā par 60 000 dolāru, kas paredz luksusa servisu atklāšanas un noslēguma ceremonijās, kā arī iespēju deviņas dienas īpašās vietās vērot vieglatlētu sacensības. 

Japānā ir milzīgs pieprasījums pēc olimpisko spēļu biļetēm, ko veicina Tokijas aglomerācijas 35 miljoni iedzīvotāju. Vairāk nekā četras piektdaļas biļešu pretendentu, kas Japānā pieteicās olimpisko ieejas karšu pirmajai loterijai, palika tukšā. Daudziem, kam jūnijā paveicās tikt pie biļetēm, pilnībā savas vēlmes neizdevās piepildīt. Pēc organizatoru aprēķiniem, biļešu pieprasījums vismaz 10 reizes pārsniedz piedāvājumu. 

Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji par ieejas biļetēm plāno saņemt 800 miljonus dolāru, kas segtu prāvu daļu no privāti finansētā spēļu 5,6 miljardu dolāru operacionālā budžeta. 

Japānas valdības Audita padome pērn informēja, ka izdevumi Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanai varētu sasniegt 25 miljardus dolāru. Neskaitot operacionālo budžetu, pārējos izdevumus segs nodokļu maksātāji. Rīkotāji audita skaitļus gan apstrīd, un Japānā risinās asas diskusijas, kuri izdevumi būtu attiecināmi uz spēļu sarīkošanas budžetu, bet kuri - nē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti