Sporta ziņas

Latvijas futbola virslīga

Sporta ziņas

Latvijas-Igaunijas basketbola līga. «Valmiera Glass» - «TALTECH»

Olimpiskā sapulce

SPECIĀLI no Zviedrijas: Olimpiskās komitejas delegācija izzina Stokholmas kandidatūras iespējas

Šonedēļ speciāla Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija izvērtēja Stokholmas-Ores kandidatūru un tās iespējas sarīkot 2026.gada ziemas olimpiskajās spēles. Ja SOK lēmums balsojumā vasaras saulgriežu laikā būtu Zviedrijas kandidatūrai labvēlīgs, ledusrenes sporta veidos olimpiskās sacensības risinātos Siguldā. 

SOK delegāti Zviedrijā apmeklēja ziemas olimpisko spēļu potenciālos objektus un iepazinās ar infrastruktūru. Latvijā SOK pārstāvji neiegriezās, jo sadarbībā ar abām starptautiskajām renes sporta veidu federācijām guva nepieciešamo priekšstatu par Siguldas spēju nodrošināt olimpiskās sacensības.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka

Latvijas pārstāvjiem uzdeva jautājums tikai par olimpiskā ciemata plāniem Siguldā un trases pielāgošanu bobsleja četrinieku sacensībām. 

Vizīte Zviedrijā bija ar mērķi pārliecināties par Stokholmas pieteikuma atbilstību jaunajai SOK doktrīnai, kura nosaka, ka jāmēģina izmantot jau esošie sporta objekti, un jauni jābūvē vien gadījumā, ja pēc tiem jau ir nepieciešamība. Zviedru rīcībā ir jau 90% no nepieciešamajiem objektiem.

Stokholmas kandidatūras komitejas vadītājs Ričards Brisius Latvijas Televīzijai atzina, ka priekšā vēl ir gana daudz darba pirms 2026. gada, lai sarīkotu olimpiskajā vēsturē vislabākās un ilgtspējīgākās spēles. "Veicamo darbu saraksts nemitīgi aug, un tas tā arī būs līdz pat 2026. gadam. Uzklausām visus ieteikumus, ko saņēmām vērtēšanas komisijas laikā," viņš teica.

Rezumējošā konferencē SOK delegāti prezentēja savu pētījumu par Zviedrijas sabiedrības vēlmi uzņemt olimpiskās spēles.

Pēc SOK pasūtījuma februārī veiktas aptaujas dati liecina, ka 55% vietējo iedzīvotāji noskaņoti pozitīvi,

bet pret ir vien 17 procenti. Iegūtie dati parāda Zviedrijas iedzīvotāju domu maiņu saistībā ar šo pieteikumu. Iepriekšējā aptaujā atbalstu spēļu rīkošanai pauda 49% aptaujāto. 

Turklāt drīzumā plānots sagaidīt arī valdības atbalstu, pretēji iepriekš izskanējušai informācijai par negatīvo lēmumu. Zviedrijas sporta un kultūras ministre Amanda Linda pēc uzrunas SOK komisijai vēl atturējās paust valdības nostāju iespējamo garantiju sniegšanā. Ministre uzsvēra, ka pašlaik tiek izvērtēta informācija, bet lēmums gaidāms līdz 12.aprīlim, ko SOK noteikusi par galējo termiņu. Savukārt Stokholmas mēre Anna Kēniga-Jerlmīra norādīja, ka pilsēta priecāsies nodrošināt un izīrēt olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm nepieciešamo infrastruktūru. 

Uz 2026.gada ziemas spēļu sarīkošanu pretendē arī Itālijas pilsētas Milāna un Kortina d'Ampeco, kurp SOK izvērtēšanas komisija dosies aprīļa sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt