SOK plāno ierobežojumus brīvāk nosakāmai olimpisko spēļu programmai

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izstrādātajā reformu plānā paredzēts olimpisko spēļu programmu ierobežot pēc izcīnāmo medaļu skaita, taču iespējams, ka SOK atteiksies no maksimālā sporta veidu limita vasaras olimpiskajās spēlēs. Par to liecina darba materiāli SOK sesijai, kurā pirmdien un otrdien Monako atsevišķi balsos par 40 ieteikumiem.

SOK vēlas vasaras olimpiskās spēles rīkot 10 500 sportistiem un 5000 akreditētiem treneriem un amatpersonām. Vasaras olimpiskajās spēlēs plāno sadalīt 310 medaļu komplektus, taču SOK rekomendē atteikties no obligāta 28 sporta veidu maksimuma. 

Ja ieteikumu apstiprinās, katrās olimpiskajās spēlēs būs brīvākas iespējas variēt piesaistītos sporta veidus. Vēl gan nav skaidrs, kā sporta veidu federācijas varēs vienoties par pievienojamām vai izslēdzamām sacensībām.

Sagaidāms, ka vietējiem organizatoriem būs iespēja izvēlēties vismaz vienu sporta veidu, ko programmā iekļaut pēc saviem ieskatiem. Uzskata, ka beisbolam un softbolam kā Japānā ļoti populāriem sporta veidiem tas pavērs drošu ceļu uz iekļaušanu programmā 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Savukārt ziemas olimpiskajās spēlēs paredz 100 medaļu disciplīnu, 2900 sportistu un  2000 akreditētu citu personu līdzdalību.

Lai vairotu olimpisko spēļu popularitāti, SOK plāno ieviest atsevišķu digitālās televīzijas kanālu. Lielākoties tajā rādītu SOK arhīva materiālus un atsevišķi sagatavotus raidījumus, taču paredzētas arī sporta sacensību pārraides ārpus olimpiskajām spēlēm. Televīzijas darbu SOK cer sākt nākamgad.

Kā atsevišķu mērķi SOK plāno izvirzīt 50 procentu sacensību programmas atvēlēšanu sievietēm, taču pagaidām nav noteikts, kad tas būtu jāsasniedz. Savukārt olimpiskās hartas sesto paragrāfu plāno papildināt ar diskriminācijas aizliegumu seksuālās orientācijas dēļ.

SOK arī neplāno atteikties no nosacījuma, ka ziemas olimpiskajās spēlēs var tikt iekļauti tikai sporta veidi, kas risinās uz sniega vai ledus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt