SOK pārbaudīs kukuļošanas iespējamu ietekmi uz olimpisko spēļu piešķiršanu Tokijai

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir gatava izskatīt apgalvojumus par kukuļošanas iespējamu ietekmi uz 2020.gada olimpisko spēļu rīkošanas tiesību piešķiršanu Tokijai, piektdien vēstīja aģentūra AP. SOK lūdza Pasaules Antidopinga aģentūru (WADA) atsūtīt rakstisku tās ziņojuma daļu par dopingu un korupciju vieglatlētikā, kur teikts, ka par atbalstu Tokijas kandidatūrai tika samaksāti pieci miljoni dolāru sponsoru naudas.

WADA neatkarīgās komisijas ziņojumā vēstīts, ka bijušais Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prezidents un tobrīd arī SOK loceklis Lamins Diaks bija gatavs pārdot savu balsi 2020.gada olimpisko spēļu rīkotāju noteikšanas balsojumā apmaiņā pret finansiālu atbalstu IAAF pasākumiem. Ziņojumā izteikts pieņēmums, ka Diaks atteicās atbalstīt Stambulas kandidatūru, jo nesaņēma naudu no Turcijas, bet savu balsi atdeva par Tokiju, jo japāņi samaksāja.

Komisijas ziņojumā bija atsauce uz Diaka sarunu ar vienu no saviem dēliem un Turcijas vieglatlētikas amatpersonu, apspriežot 2020.gada olimpisko spēļu rīkošanas tiesību jautājumus. Diaks neatbalstīja Stambulas kandidatūru, jo četri līdz pieci miljoni dolāru netika samaksāti IAAF vai IAAF Dimanta līgai, bet prasīto summu samaksājuši japāņi.

WADA neatkarīgās komisijas vadītājs Diks Paunds iepriekš apgalvoja, ka organizēta korupcija neietekmē olimpisko spēļu rīkošanas tiesību piešķiršanas sistēmu, tomēr atsevišķi individuāli kukuļošanas gadījumi nav izslēgti. Diaks bija SOK loceklis no 1999. līdz 2013.gadam, kad zaudēja pilnvaras vecuma cenza dēļ, kļūstot par goda locekli. Taču pērn novembrī pēc Francijā sāktās kriminālizmeklēšanas apsūdzībās par korupciju un naudas atmazgāšanu Diakam apturēja SOK goda locekļa statusu, no kura vēlāk viņš atteicās.

Savukārt Tokijas olimpisko spēļu rīkotāji paziņoja, ka apgalvojumi par korupcijas ietekmi uz balsošanas rezultātiem nav saprotami. SOK balsojumā 2013.gadā Buenosairesā Tokija pēdējā kārtā Stambulu pārspēja ar 60:36. Jau iepriekš no cīņas izstājās Madride.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti