SOK aicina sporta organizācijas jaunajā gadā īpaši rūpēties par reputāciju

Sporta organizācijām 2016.gadā vairāk nekā jebkad iepriekš jāstrādā savas reputācijas labad, lai mazinātu šogad piedzīvoto skandālu sekas un spodrinātu cietušo olimpiskās kustības tēlu, trešdien Jaungada uzrunā teica Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs.

Visai olimpiskajai pasaulei jāspēj attaisnot sabiedrības cerības un ticību sporta integritātei un uzticamībai, uzsvēra Bahs. Viņš atgādināja, ka pēdējo 12 mēnešu notikumi vēl jo vairāk saasināja jautājumu par sporta organizāciju uzticamību un sportā tīru atlētu aizsardzību. 

"Neapšaubāmi, ka nesenie notikumi dažos sporta veidos met ēnu uz visu sporta pasauli," pauda SOK prezidents.

Bahs nevienu sporta veidu nenosauca, taču skaidri ļāva noprast, ka runā par Starptautisko futbola federāciju (FIFA) aptvērušo korupcijas skandālu un Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) iesaistīšanos dopinga piesegšanā Krievijas vieglatlētikā.

FIFA būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai atgūtos no trieciena futbola reputācijai pēc vairāku desmitu amatpersonu aizturēšanas, kā arī FIFA prezidenta un bijušā SOK locekļa Zepa Blatera un Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) prezidenta Mišela Platinī diskvalifikācijas uz astoņiem gadiem. Turpretim vieglatlētikā pēc Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) ziņojuma par valsts uzturētu dopinga sistēmu apdraudēta ir Krievijas sportistu dalība Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Arī bijušais IAAF prezidents Lamins Diaks Francijā tika aizturēts un viņam izvirzīja apsūdzības korupcijā un naudas atmazgāšanā. 

Sabiedrībai pieprasot sportistiem un sporta organizācijām ievērot augstus ētiskos standartus, tas ir olimpiskās kustības uzdevums rast jaunas atbildes jauniem jautājumiem, teica Bahs. "Mēs esam aicinājuši un ceram, ka visas sporta organizācijas mums sekos," viņš piebilda, atgādinot SOK pērn pieņemto reformu plānu.

Deviņdesmitajos gados arī SOK pārcieta korupcijas skandālu, kad olimpiskās komitejas 10 biedrus izslēdza par naudas un citu labumu pieņemšanu apmaiņā pret atbalstu Soltleiksitijai balsojumā par 2002.gada ziemas olimpisko spēļu mājvietu.

Bahs arī cer, ka nākamvasar brazīlieši ar prieku uzņems sporta pasauli pie sevis Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, sniedzot cerību un ticību sarežģītos laikos. SOK prezidents gan atzina, ka pēdējie gatavošanās darbi Rio būs nopietns pārbaudījums, ņemot vērā Brazīlijas ekonomikā pēdējās desmitgadēs smagāko recesiju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti