Panorāma

Ķirurgi aicina palīdzību ukraiņiem sniegt ātrāk

Panorāma

Panorāma

Ukraina iebilst pret Krievijas sportistu dalību olimpiādē

Saeimā un Latvijas Olimpiskajā komitejā nosoda nodomu rast agresorvalstīm ceļu uz olimpiādi

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisija nosodījušas Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) nodomu lūkot ceļus agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalībai 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. 

Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība olimpiskajās spēlēs zem jebkāda karoga LOK paziņojumā raksturota kā nepieļaujama.

Savukārt Saeimas apakškomisija norādīja, ka Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība Parīzes spēlēs būtu klajā pretrunā ar starptautiskās sporta pasaules un pašas SOK definētajām vērtībām un ir kategoriski nepieņemama.

SOK trešdien apliecināja vēlmi izzināt iespējas un ceļus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportisti varētu piedalīties 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. SOK pauda nostāju, ka sportista piederība kādai noteiktai valstij nedrīkstētu kļūt par šķērsli dalībai sacensībās, tādēļ būtu jāizzina iespējas, lai pēc stingriem nosacījumiem Parīzes spēlēs neitrālā statusā varētu startēt Krievijas un Baltkrievijas sportisti.

Lai gan lielākā daļa starptautisko sporta veidu federāciju seko pērn SOK pasludinātajam ieteikumam nepielaist sacensībām Krievijas un Baltkrievijas atlētus, jautājums par abu agresorvalstu sportistu dalību Parīzes spēlēs tomēr ticis aktualizēts.

Ukrainas sporta ministrs Vadims Gutcaits pavēstīja, ka ukraiņi būs gatavi boikotēt 2024. gada olimpiskās spēles, ja Parīzē ļaus startēt Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti