Riodežaneiro sagaida olimpiskās spēles ar pieaugošu noziedzības līmeni

Pēc nedaudz vairāk kā trim nedēļām Riodežaneiro sāksies olimpiskās spēles, kuru priekšvakarā vietējās varas iestādes sola visiem dalībniekiem un viesiem drošu vidi. Tomēr skaitļi apliecina nozīmīgu kāpumu smagu noziegumu statistikā, un pasargāta nav arī olimpisko objektu apkārtne, trešdien vēstīja aģentūra AFP.

Brazīlijas Tieslietu ministrijas pārstāvis Andrei Rodrigess pauda pārliecību, ka nav pamata satraukties par drošību olimpisko spēļu laikā, taču tajā pašā dienā Kopakabanā pie pludmales volejbola stadiona tika atrasts sadalīts līķis.

Riodežaneiro štatā gada pirmajos piecos mēnešos reģistrēja 2083 slepkavības, kas ir par 14 procentiem vairāk nekā tajā pašā laikaposmā pērn. Pieaudzis arī aplaupīšanu un automobiļu nolaupīšanu skaits. Ar darba apstākļiem neapmierināti ir Riodežaneiro policisti, turklāt darba pienākumu laikā šogad ir nogalināti 50 viņu kolēģi.

Rīkotāju reputācijai nepatīkams notikums bija olimpiskos notikumus atspoguļot ieradušās Vācijas televīzijas furgona nolaupīšana. Tiesa, 400 000 eiro vērto aparatūru vēlāk izdevās atgūt. Savukārt jūnijā bruņota banda ielauzās slimnīcā Riodežaneiro centrā, lai asiņainā apšaudē ar policiju atkarotu sava noziedzīgā grupējuma līderi. 

Organizatori sola olimpisko spēļu laikā nodrošināt plašus drošības spēkus Riodežaneiro ielās, piesaistot 85 000 policistu un apsargu. Daļa apsargu gan būs norīkoti arī piecās pilsētās, kur risināsies olimpiskā futbola turnīra spēles. Par drošību Rio gādās divreiz vairāk likumsargu nekā Londonas olimpiskajās spēlēs 2012.gadā.

Lai mazinātu risku un novērstu arī potenciālos terorisma draudus, Brazīlijas drošības struktūras pārbaudīja 394 000 viesu biogrāfijas, un līdz spēļu sākumam tiks pārbaudītas 600 000 personu lietas.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti