Rio olimpiskajās spēlēs startēs arī bēgļu delegācijas sportisti

Atsevišķā delegācijā iekļauti dažādu valstu bēgļi augustā startēs Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, lai sniegtu cerības vēstījumu, ceturtdien paziņoja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs. Bēgļu nometnē Grieķijā viņš teica, ka SOK ielūgs augstas meistarības sportistus.

Bēgļu delegācijā būs pieci līdz 10 sportisti, kurus izmitinās olimpiskajā ciematā, un viņiem būs tādas pašas tiesības kā visiem pārējiem sportistiem, sacīja Bahs. Viņš atgādināja, ka pasaulē ir apmēram 60 miljoni bēgļu, kuru problēmām SOK vēlas pievērst uzmanību.

Jau decembrī SOK vēstīja, ka identificēja trīs bēgļus, kuri pametuši mājas, bet varētu kļūt par olimpisko spēļu dalībniekiem. Olimpiskās komitejas apzināto sportistu vidū ir Sīrijas peldētājs, kurš pašlaik trenējas Vācijā, Brazīlijā dzīvojošs Kongo džudists un Irānas taekvondo sportists no Beļģijas. Bahs ceturtdien Eleonas bēgļu nometnē pierakstīja vēl kāda Irānas šāvēja personas datus.

SOK prezidents solīja iespēju bēgļiem piedalīties olimpiskās uguns stafetē, kuras maršruts aprīlī paredzēts gar Eleonas nometni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti