Rio olimpiešiem par gaisa kondicionēšanu būs jāpiemaksā

Riodežaneiro olimpisko spēļu organizatori centienos ietaupīt vienu piemērotu pozīciju atrada olimpiskajā ciematā, kur sportistiem guļamistabās nebūs nodrošināta gaisa kondiconēšana, ceturtdien vēstīja aģentūra AP. Gaisa kondicionētājus sportistu istabās varēs uzstādīt, ja kāds par to samaksās papildus.

Rio spēļu rīcības komitejas pārstāvis Mario Andrada paskaidroja, ka organizatoriem bija jāatrod, kā ietaupīt līdz diviem miljardiem Brazīlijas reālu (475 miljoniem eiro), lai sabalansētu spēļu budžetu. Andrada paskaidroja, ka gaisa kondicionēšana guļamistabās nav kritiski svarīga nepieciešamība.

Olimpiskās spēles notiks Brazīlijas ziemā no 5. līdz 21.augustam, taču tas neizslēdz liela karstuma iespēju. Šogad 19.augustā gaisa temperatūra Riodežaneiro pārsniedza 35 grādus.

Ja sportisti uzskatīs gaisa kondicionēšanu dzīvesvietā par nepieciešamu, to varēs apmaksāt nacionālās federācijas, sacīja Andrada. Nav gan skaidrs, vai visi varēs atļauties papildu izdevumus. 

Riodežaneiro olimpisko spēļu organizatorus ietekmē smaga Brazīlijas ekonomikas recesija un vietējās valūtas vērtības kritums pret eiro un dolāru, kā arī 10 procentu inflācija. Kad Riodežaneiro 2009.gadā ieguva tiesības rīkot olimpiādi, noskaņojums bija pavisam cits, taču pašlaik rīkotāji saskaņo ar Starptautisko olimpisko komiteju (SOK), no kādiem pakalpojumiem varēs atteikties vai pazemināt to līmeni.

Taupības pasākumi lielākoties skars pozīcijas, kas nav redzamas skatītājiem klātienē un televīzijā. Sagaidāms, ka rīkotāji iegādāsies pēc iespējas lētākas preces un pakalpojumus, kā arī vairāk izmantos pagaidu būves. Krasi mazāks nekā plānots būs arī apmaksāto darbinieku skaits. Taču sporta pasākumu norisi taupības pasākumi neietekmēšot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti