Rīgā ierodas Stokholmas ziemas olimpisko spēļu kandidatūras pārstāvji

Otrdien darba sanāksmē Rīgā ieradīsies Stokholmas ziemas olimpisko spēļu kandidatūras pārstāvji, lai pārrunātu aktuālākos jautājumus par Zviedrijas galvaspilsētas iespēju rīkot olimpiādi 2026.gadā.

Kā zināms, Stokholmas kandidatūra ir aktuāla Latvijai, jo tā sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā vēlas aizvadīt Siguldas trasē. Tā saucamā kandidatūru sākuma fāze ilgs līdz 2018.gada oktobrim, un rīkot 2026. gada ziemas olimpiskās spēles vēlas Grāca un Šlādminga (Austrija), Kalgari (Kanāda), Milāna, Turīna un Kortīna d’Ampeco (Itālija), Saporo (Japāna), Sjona (Šveice), Erzuruma (Turcija) un Stokholma (Zviedrija).

Lai klātienē novērtētu olimpisko spēļu sacensību kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā rīkošanas iespējas Latvijā, Zviedrijas Olimpiskās komitejas pārstāvji Siguldā bija ieradušies jau janvārī, trasi atzīstot par piemērotu olimpiādes rīkošanai.

“Tagad mēs esam progresa turpinājumā,” Latvijas Radio atzina Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents un Starptautiskās kamaniņu sporta federācijas viceprezidents Einars Fogelis. Otrdien paredzēts skatīt precizējošus jautājumus, un šobrīd abas puses ir labo nodomu līguma sagatavošanas procesā. Līgums varētu tikt parakstīts jūnijā, norādīja Fogelis.

Paredzams, ka 2019. gada septembrī tiks paziņots, kura no pretendentēm tad kļūs par 2026. gada olimpisko spēļu mājvietu.

Mājvieta rīkot 2026.gada olimpiskās spēles tiks nosaukta 2019.gada septembrī.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti