Protestētājus pret olimpiskajām spēlēm Rio izklīdina ar asaru gāzi

Brazīlijas policija pirms olimpisko spēļu atklāšanas pasākuma ar asaru gāzi un trokšņa granātām izklīdināja protestētājus, kuru mītiņš beidzās netālu no "Maracana" stadiona, kur svinīgā ceremonijā tika iedegta spēļu uguns, vēstīja "The Washington Post". 

Pirms policijas iejaukšanās protestētāji sadedzināja Brazīlijas karogu un olimpisko spēļu brīvprātīgā kreklu. Mītiņa dalībnieki protestēja pret lielu finanšu līdzekļu atvēlēšanu olimpisko spēļu sarīkošanai uz trūcīgo brazīliešu un sociālo izdevumu rēķina. Vienu protestētāju policija aizturēja, bet kādai paģībušai sievietei bija nepieciešama mediķu palīdzība.

Vēl viens plašāks miermīlīgs protests pret olimpiskajām spēlēm un Brazīlijas valdību piektdien notika pie Kopakabanas pludmales, kur pulcējās apmēram trīs tūkstoši dalībnieku.

Viena no protesta dalībniecēm Anna Faru teica, ka iebilst pret "tīrīšanas politiku" trūkumcietēju favelās, likumsargiem gatavojoties olimpiskajām spēlēm. Protestētāji arī atgādināja, ka Rio štatā skolotāji pirmsolimpiskajā laikā algas saņēma ar kavēšanos. 

Riodežaneiro spēļu sarīkošana organizatoriem izmaksāja vismaz 10 miljardu eiro. Olimpiskās spēles ilgs līdz 21.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti